English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

اجلاس سه جانبه ایران، ترکیه و آذربایجان در ارومیه برگزار شد

آذوح: روسای جمهور سه کشور یک سال قبل در خصوص برگزاری این اجلاس سه جانبه توافق کردند و نشست مقدماتی وزرای امور خارجه ایران ، ترکیه و جمهوری آذربایجان چهار ماه قبل در حاشیه اجلاس اکو در استانبول برگزار شد.

در این ارتباط دکتر علی اکبر صالحی وزیر امورخارجه ایران روز جمعه وارد شهر ارومیه شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال استاندار و مسئولین آذربایجان غربی و نمایندگان ارومیه در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت .

وی سپس با عزیمت به نقطه صفر مرزی از تاسیسات و امکانات پایانه مرزی سرو واقع در مرز آذربایجان غربی و استان حکاری ترکیه بازدید کرد و مسئولین مربوطه پیرامون امکانات ، ظرفیتها ، آمار و ارقام ، خدمات گمرکی این پایانه درجهت رفت و آمد مسافر ، صادرات و واردات و ترانزیت کالا توضیحاتی ارائه کردند.

آقای جلال زاده استاندار آذربایجان غربی نیز یاد آور شد که این اولین سفر وزیر امور خارجه ایران به این پایانه می باشد.

دکتر صالحی نیز درسخنانی گسترش همکاری با کشورهای همسایه را از اولویت های سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران بر شمرد . وی با اشاره به روابط سیاسی خوب با همسایگان از جمله ترکیه ، عراق و جمهوری آذربایجان بر ضرورت استقاده از ظرفیتها و امکانات برای تسهیل رفت و آمدها تاکید کرد.

صالحی همچنین طی بازدیدی از دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در ارومیه با توجه به خدمات و فعالیتهای این دفتر بر ضرورت تقویت و ارتقاء سطح فعالیتهای آن با عنایت به گسترش روابط روز افزون مبادلات تجاری و تردد مسافر با همسایگان این استان تاکید کرد.

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter