English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

گزارش ویژه از "سیاست سرکوب زبان مادری ملل غیرفارس" در مدارس ایران و کتابهای درسی+ تصاویر

آذوح: سرکوب زبانهای مادری ملل غیرفارس در ایران سیاستی است که رژیمهای حاکم نزدیک به 100 سال بر اجرای آن اصرار داشته اند. از بارزترین این نمونه ها و خطرناکترین موارد، تلاش سیستماتیک بر حذف پیشینه ی هویتی کودکانی است که به تازگی وارد مدارس گشته و آموزش نوشتاری می بینند. در ایران از اولین روز ورود کودکان به مدارس، زبان مادری غیرفارس زبانان توسط سیستم آموزشی به سخره گرفته شده و نادیده گرفته می شود.

آنچه در زیر نشان داده می شود تنها بخش بسیار کوچکی از این موارد است. گفتنی است از نمونه های سالهای تحصیل در مقاطع راهنمایی و دبیرستان تنها سال اول راهنمایی در نظر گرفته شده است زیرا کثرت موارد به حدی بود که جمع آوری آنان به مجموعه ای بالغ بر 250 تصویر منجر گردید.

تصاویر به خوبی گویای همه چیز است. شما را به عنوان یک غیرفارس زبان، به خواندن این متون دعوت می نماییم.

اینها بلایی است که جمهوری اسلامی ایران بر سر کودکانمان می آورد.

جالبتر آنکه، در یکی از این موارد، رژیم ایران در ترس از رشد روزافزون حرکت ملی آذربایجان جنوبی و آگاهی یابی گسترده ی کودکان ترک آذربایجان از هویتشان، داستانی با مضمون "اتحاد بین غیرهمزبانان ایرانی" و "مبارزه با دشمنانی که درصدد ایجاد تفرقه اند" نوشته و در آن از همراهی "دانش آموزان ترک تبریزی" با "یک دانش آموز مهاجر شیرازی" سخن گفته است!.

گفتنی است برای آن افرادی که امکان دیدن تصاویر را ندارند لینک دانلود مجموعه ی تصاویر قرار داده شده است. برای دریافت این تصاویر بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

http://azoh.info/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=27&task=finish&cid=130&catid=2

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter