English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

مقایسه ی دو پیام تسلیت رهبر ایران؛ مظلومیت آذربایجان در عالی ترین سطح حکومتی

آذوح: یک نگاه کوتاه به دو پیام تسلیت رهبر ایران، وجود تبعیض در عالی ترین سطوح حکومتی نسبت به ملتهای غیر فارس را آشکار می سازد.

به گزارش آذوح آیت الله خامنه ای دو روز پس از زلزله ی اهر و ورزقان که به جان باختن تعداد بسیاری از آذربایجانیها منجر گردید(به ادعای منابع خبری ایران بیش از 300 نفر، و گزارشگران آذوح بیش از 3000 جان باخته در پی داشته است) پیام تسلیت کوتاهی منتشر نمود. در این پیام مختصر، وی از روی دادن این فاجعه ابراز ناراحتی نموده و خواسته بود تا به بازماندگان این حادثه کمک شود. متن این پیام به شرح زیر است:

"بسم الله الرحمن الرحيم

حادثه ي تلخ زلزله ي آذربايجان مايه ي اندوه عميق گرديد. رحمت خداوند بر درگذشتگان و شفاي عاجل براي مصدومان و صبر و اجر براي بازماندگان و خسارت ديدگان را از خداوند متعال مسألت ميكنم.

لازم است مسئولان محترم و عموم ملت عزيز مساعي خود را براي كاهش آلام اين عزيزان به كار برند.

والسلام عليكم و رحمه الله

سيّدعلي خامنه اي

22/مردادماه/1391"

این پیام کوتاه در زمان زلزله و دو روز پس از وقوع یک فاجعه ی انسانی را با پیام تسلیت زیر مقایسه نمایید.

به گزارش آذوح روزهای گذشته در پی بروز یک سانحه ی رانندگی، 26 دختر دانشجو که راهی مناطق جنگی در جنوب ایران بودند جان خود را از دست دادند. رهبر ایران فردای آن حادثه در یک پیام تسلیت طولانی و احساسی، از " تالم و تاثر شدید" خود خبر داد و "صمیمانه ترین تسلیت های خود را" به "همکلاسی های داغدیده آنان" تقدیم کرد!

نگاه تبعیض آمیز نسبت به ملت ترک آذربایجان در عالی ترین سطوح حکومتی در ایران را در این نمونه ی کوچک به خوبی می توان مشاهده نمود. متن پیام تسلیت آیت الله علی خامنه ای در زیر آورده شده است. بدون شک مقایسه ی این دو پیام، مظلومیت زلزله زدگان آذربایجان را آشکارتر می نماید.

"بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و اناالیه راجعون

حادثه اندوه باری که به کشته شدن گروهی(بیست و چند نفر) و مجروح شدن جمعی دیگر از نونهالان و دانش آموزان عزیز میهن اسلامی منجر شد، موجب تالم و تاثر شدید اینجانب گردید.

مصیبتی که جز روح و بشارت الهی چیزی توان کاستن از سنگینی آنرا ندارد و صبر بر آن موجب بارش رحمت بر قلبهای داغدیده پدران و مادران و بستگانی است که در این عزا به سوگ نشسته اند.

اینجانب با قلبی محزون، صمیمانه ترین تسلیت های خود را به همه بازماندگان خصوصا اولیاء و مربیان و همکلاسی های داغدیده آنان تقدیم می دارم و از خداوند رحیم می خواهم که بهترین جزای صابران و سکینه و رحمت خود را بر آنان نازل فرماید و آن عزیزان سفر کرده به ملکوت را با شهدا محشور فرماید و همه مجروحان را شفای کامل و عافیت و سلامت عنایت فرماید.

سیدعلی خامنه ای

30 مهر 1391"

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter