English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

مرگ مشکوک فعال مدنی آذربایجان در اداره ی اطلاعات تبریز؛ باشین ساغ اولسون آذربایجان

آذوح: پیکر بی جان فعال مدنی آذربایجان، ناصر خانزاده در خرابه های اطراف یکی از محلات شهر تبریز پیدا شد.

به گزارش آذوح از تبریز ناصر خانزاده از فعالین مدنی این شهر که سابقه ی دستگیری در سالهای 85 و 86 را نیز دارد، در مورخه ی 91/9/8 بصورت کاملا مشکوک ناپدید می گردد.

طی پیگیریهای بی وقفه توسط خانواده و دوستان ایشان و پرس و جو از تمامی ارگانهای دولتی و بیمارستانها، رد ایشان بالاخره توسط یکی از آشناهای خانواده ی خانزاده از اداره ی اطلاعات تبریز گرفته می شود. پس از اصرار فراوان خانواده به معاون دادستانی(قاضی هاشم زاده) برای ملاقات با ناصر خانزاده، جواب قانع کننده ای که دال بر دستگیری و یاعدم دستگیری ناصر خانزاده است از سوی هاشم زاده داده نشده و پیگیری این امر را به چند روز دیگر موکول می نماید.

به این ترتیب خانواده ی این فعال ملی آذربایجان به ناچار از طریق همان آشنای قدیمی در اداره ی اطلاعات تبریز، مصر به پیگیری و ملاقات با ناصر خانزاده می شوند که به گفته ی خانواده ی این فعال مدنی، از این آشنای قدیمی در اطلاعات قول ملاقات با ناصر را دریافت میکنند.

به گزارش آذوح اما متاسفانه بعد از دو روز از دریافت قول ملاقات با وی، جسد بی جان این فعال مدنی را در مورخه ی 91/9/19 در یکی از خرابه های اطراف محله ی "یکه دوکان" تبریز در حالی که از سقف آویزان گشته بود پیدا می کنند.

تا بدین لحظه هیچگونه جوابی از طرف مسئولین به خانواده ی ایشان داده نشده و با اعلام خودکشی وی، منکر دستگیری وی توسط نیروهای اطلاعاتی شده اند.

گفتنی است خانواده ی این فعال جانباخته ی آذربایجانی به علت ترس از نیروهای اطلاعاتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران از اطلاع رسانی در این امر و رسانه ای شدن این موضوع تا به امروز خودداری نموده اند.

آذوح

 


Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter