English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

دومین جلسه ی دادگاه 12 فعال سیاسی شناخته شده ی آذربایجان برگزار شد

آذوح: بنا به اخبار دریافتی از خانواده های متهمین، دومین جلسه دادگاه 11 نفر از فعالین ملی-سیاسی آذربایجان؛ محمود فضلي، اكبر آزاد، شهرام رادمهر، بهبود قلي زاده، يونس سليماني، حيدر كريمي، نعيم احمدي، كبري فرج زاده، عليرضا عبدللهي، حسن رحيمي و شکرالله قهرمانی فرد؛ در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ برگزار شد. گفتنی است فعال جنبش دانشجویی آذربایجان، آیدین خواجه ای به دلیل عدم دریافت ابلاغیه در دادگاه حضور نداشت.

به گزارش خبرنگار تبریزپست از تبریز دادگاه این فعالین شناخته شده ی آذربایجانی صبح چهارشنبه از ساعت 10.30 آغاز گردید. این در حالی است که ساعت شروع جلسه در متن احضاریه ساعت 9 صبح درج شده بود و با تاخیر قاضی دادگاه روند دادرسی با تاخیری طولانی مواجه گردید. این بار برخلاف جلسه ی اول دادگاه این فعالین به جز وکلای آنان به هیچکدام از اعضای خانواده ی فعالین اجازه ی ورود به دادگاه داده نشد. گفتنی است از صبح امروز جمع کثیری از فعالین سیاسی آذربایجان با حضور در مقابل ساختمان دادگاه انقلاب تبریز ضمن اعتراض به محاکمه ی فعالین آذربایجانی حمایت خود از آنان را اعلام نمودند.

اتهامات مطرح شده برای این فعالین شناخته شده سیاسی آزربایجان عبارتند از: مشاركت در فعاليت هاي تبليغي عليه نطام ج.ا. ا به نفع گروههاي غير قانوني قوم گرايانه، مشاركت در اجتماع و تباني به قصد اقدام عليه امنيت كشور، عضويت در گروه غير قانوني گاموح به قصد بر هم زدن امنيت كشور و معاونت در ارتباط با بیگانگان.

با وجود آنکه در اولين جلسه ی دادگاه که در 28 دی ماه سال 89 برگزار شد به دلايل نامعلوم با عدم حضور قاضي شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز آقاي دولت آبادي، دادرس شعبه دو دادگاه انقلاب شهرستان تبريز آقاي علي محمدي ریاست دادگاه را برعهده داشت این بار دولت آبادی راس ساعت 10.30 آغاز دادرسی را اعلام نمود.

در حالی که جلسه ی اول به دلیل کمبود وقت نیمه کاره اعلام و ادامه ی بررسی اتهامات وارده به جلسات آتی موکول گردیده بود، در کمال تعجب ریاست دادگاه در دومین جلسه با پخش برگه هایی در میان متهمین! از آنان خواست آخرین دفاعیات خود را بر روی آنها بنویسند!. این اقدام عجیب با اعتراض فعالین آذربایجانی و وکلایشان آقايان محمدرضا فقيهي، عباس جمالي، موسي برزين و دستمالچي روبرو گردید اما ریاست دادگاه به رغم این موضوع بر اخذ آخرین دفاع تاکید نمود.

به این ترتیب دومین جلسه ی رسیدگی به اتهامات 11 تن از فعالین سیاسی آذربایجان پس از اخذ آخرین دفاعیات آنان به شرحی که ذکر گردید، پس از سپری شدن تنها 40 دقیقه! به پایان رسید. گفتنی است در پی اعتراض شدید فعالین آذربایجانی نسبت به روند غیرقانونی دادگاه و تاکید مجدد بر شکنجه های متعدد وارده بر آنان در دوران بازداشت در بازداشتگاه وزارت اطلاعات، رئیس شعبه ی دوم دادگاه انقلاب تبریز اعلام نمود سومین جلسه ی رسیدگی به اتهامات این فعالین 5 روز بعد، روز دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 جهت اخذ آخرین دفاعیات برگزار خواهد گردید.

لازم به یاداوری هست که دادگاه خانم زهرا فرج زاده و آقایان یوروش مهرعلی بیگلو، دکترلطیف حسنی از دیگر بازداشت شدگان این پرونده كه بيش از دويست و بيست و پنج روز بازداشت انفرادي را تحمل کرده اند، در تاریخ ۱ خرداد برگزار خواهد شد.

تبریزپست

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter