English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

رئیس هیات والیبال آذربایجان غربی: دستور رئیس مجلس ایران باعث انحلال تیم ارومیه شد

آذوح: چگونه مي شود تيمهاي دولتي مثل سپاهان و ذوب آهن با استفاده از بودجه‌هاي ملي هر کدام در سال 20 ميليارد تومان و آن هم تنها براي يک رشته هزينه مي کنند، اما وقتي که به آذربايجان غربي مي رسد، بخش نامه‌اي صادر مي شود و مانع از تخصيص يک درصد بودجه ي دستگاههاي دولتي مي شوند.

رييس هيئت واليبال آذربايجان غربي گفت: دستور رييس مجلس شوراي اسلامي باعث انصراف تيم واليبال اروميه از ادامه حضور در ليگ برتر مردان شد.

نقي کريمي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، افزود: ما تمامي اعتبارات مربوط به هزينه‌هاي تيم و همچنين 40 درصد مبالغ قرار داد بازيکنان را تامين کرده بوديم، اما بخش نامه‌ي مجلس شوراي اسلامي با دستور رييس مجلس مبني بر عدم پرداخت يک درصد بودجه دستگاههاي دولتي به ورزش، اكنون قادر به پرداخت هزينه‌هاي تيم نيستيم که با در نظر گرفتن اين شرايط بهتر ديديم از ادامه‌ي حضور در ليگ برتر انصراف دهيم.

وي با انتقاد از اينکه چگونه مي شود تيمهاي دولتي مثل سپاهان و ذوب آهن با استفاده از بودجه‌هاي ملي هر کدام در سال 20 ميليارد تومان و آن هم تنها براي يک رشته هزينه مي کنند، اما وقتي که به آذربايجان غربي مي رسد، بخش نامه‌اي صادر مي شود و مانع از تخصيص يک درصد بودجه ي دستگاههاي دولتي مي شوند، اظهار کرد: چرا اين پولهايي که در باشگاههاي صنعتي هزينه مي شود در استان ما انجام نمي گيرد؛ من قول مي دهم استعداد جوانان ما بيشتر از هر منطقه‌ي ديگري نيز هست و اگر بودجه‌اي که به اين باشگاه‌ها داده مي شود به ما نيز تعلق گيرد در عرض پنج سال قهرماني ايران را هم بدست مي آوريم.

او تصريح کرد: تيمها صنعتي که در رشته‌هاي مختلفي سرمايه گذاري کرده اند، با اول شدنشان هنر نمي کنند؛ اما تيمهايي مثل ما که با اشک چشم و آب دهان يک ريال پول پيدا مي کنند و آن هم با صدور بخش نامه‌اي قادر به هزينه کرد آن نيستند، بايد با قهرماني خودشان جشن بگيرند.

رييس هيئت واليبال آذربايجان غربي در پاسخ به اينکه برخي از کارشناسان، معتقدند تيم واليبال اروميه در اين فصل، بيشترين هزينه‌ي تاريخ اين رشته در استان را انجام داده است، ابراز کرد: چيزهايي که عنوان مي شود صحت ندارد؛ با در نظر گرفتن نرخ تورم، امسال ما نصف هزينه ي تيم پگاه اروميه که 4 سال پيش تيمداري مي کرد هزينه کرده ايم؛ تاکنون نيز کل مخارجي که براي تيم اروميه انجام داده ايم 850 ميليون تومان بوده است.

وي در ادامه در جواب اينکه چرا 40 درصد از مبلغ قرار داد بازيکنان تيم پرداخت نشده است؟ گفت: ما اين مبلغ را تامين کرده بوديم، اما بخش نامه ي مجلس شوراي اسلامي مانع از پرداخت مبالغ باقي مانده ي بازيکنان شد.

کريمي همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه با تفاسير کنوني، بايد انتظار نداشت اروميه سال آينده نيز در تيمداري موفق عمل کند و اين مي طلبد که باشگاهي جرفه اي و البته خصوصي در استان راه اندازي شود، اعلام کرد: شرکت فولاد اروميه که سه سال پيش نيز در ليگ برتر واليبال تيمداري مي کرد اظهار تمايل براي حضور مجدد در عرصه‌ي ورزش استان را کرده است که در همين زمينه توافقات اوليه نيز صورت گرفته و ما قول تامين نيازهاي اوليه‌ي براي فعاليت دوباره ي اين تيم را داده ايم.

او يادآور شد: شرکت فولاد اروميه قصد دارد هم در رشته ي واليبال و هم در فوتبال تيمداري کند که اين امر نياز به حمايت هاي بيشتري دارد که در صورت تحقق يافتن اين موضوع قطعا بيشتر مشکلاتي که اکنون در ورزش استان خواهد بود، برطرف خواهند شد.

آینانیوز

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter