English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

گزارش کامل از حواشی دیدار تراکتورسازی و بازداشت دهها تن در درگیریهای گسترده ی تبریز

آذوح: آخرين ديدار هفته سي و دوم ليگ برتر از ساعت 18 بين دو تيم تراکتورسازي و صباي قم در ورزشگاه يادگار امام تبريز و در حضور حدود 40 هزار تماشاگر برگزار شد.

جاسم کرار در دقيقه 13 از روي نقطه پنالتي براي تراکتورسازي گلزني کرد و مرتضي اسدي مدافع تراکتورسازي در دقيقه 21 به اشتباه دروازه‌ تيم خودي را باز کرد. محسن بيات در دقيقه 65 گل دوم صباي قم را به ثمر رساند.

داود حقي بازيکن صبا در دقيقه 41 يک ضربه پنالتي را از دست داد.

در دقيقه 95 کمک داور اعلام پنالتي کرد که داور بعد از صحبت با کمکش اين پنالتي را رد کرد و تصميم کمک داور را قبول نکرد که باعث اعتراض و جنجال در ورزشگاه شد. بازيکنان صبا ابتدا به اعلام پنالتي اعتراض کردند و بعد از آن تماشاگران با شکستن و پرتاب صندلي بازي را متوقف کردند.

در اين حين بازيکنان دو تيم نيز درگيري‌هايي داشتند.

بازي تا دقيقه 105 وقت‌هاي تلف شده ادامه پيدا کرد.با شروع بازي اعتراض تماشاگران ميزبان همچنان ادامه پيدا کرد.

يدالله جهانبازي داور مسابقه به ابوالفضل حاجي‌زاده، فرزاد حاتمي، رامين رضائيان، وحيد حمودي‌نژاد، احمد تقوي و سعيد خاني از صبا و لئوناردو پيمنتا و جاسم کرار از تراکتورسازي کارت زرد نشان داد.

ابوالفضل حاجي‌زاده از صبا در دقيقه 53 با دريافت کارت زرد دوم از ميدان اخراج شد و علي باقري از تراکتورسازي نيز در دقيقه 54 و جاسم کرار در دقيقه 93 با دريافت کارت زرد دوم نيز به دليل اعتراض به داور از ميدان اخراج شدند. در نهایت بعد از یک بازی بحث بر انگیز این دیدار با برتری صبا به پایان رسید

با اين برد صبا 40 امتيازي شد و در رده دهم باقی ماند و تراکتورسازي 53 امتيازي و در رده پنجم باقي ماند و

تراکتورسازي در صورت برد در اين بازي مي‌توانست به رده چهارم صعود کند و جاي پرسپوليس را بگيرد.اکنون سپاهان با 65 امتياز صدرنشين است استقلال 59 امتيازي دوم و ذوب آهن 57 امتيازي سوم است.

بعد از رد شدن پنالتی اعلام شده توسط داور در دقایق تلف شده بازی تماشاگران حاضر با شعار " اویناما  اویناما " خواستار دادامه ندادن بازیکنان تیمشان به ادامه بازی شدند

ماموران يگان ويژه انتظامي نیز در اواخر مسابقه وارد ورزشگاه شدند.

آغاز درگیری های گسترده

بعد از بازي تيمهاي تراختور آزربايجان و صباي قم كه با ناداوري بر عليه تراختور منجر به باخت 2 بر 1 اين تيم مقابل تيم صباي قم شد درگيريهاي شديدي بين هواداران و نيروهاي انتظامي ورزشگاه سهند تبريز شكل گرفته است. پلیس ضد شورش چندین بار با شلیک گاز اشک آور معترضین را متفرق کرده است. گزارشات رسیده حاکی است این درگیریها پس از ساعتی به داخل شهر تبریز و میدانهای مختلفی همچون آبرسان و عباسی کشیده شده است.

به گزارش خبرنگار آذوح از تبریز شاهدان عینی از ضرب شتم وحشیانه مردم توسط پلیس ضد شورش و نیروهای بسیج و شکستن شیشه اتومبیل ها توسط آنان خبر میدهند. در حالی که بسیاری از زخمی ها به بیمارستانهای امام رضا و شمس منتقل گردیده اند اخبار رسیده حاکی است در ورزشگاه سهند تبریز و نیز میدان آبرسان بیش از 100 نفر دستگیر و به مکان نامعلوم منتقل شده اند.

کمالوند : این نتیجه جوانمردانه نبود

فراز كمالوند در نشست مطبوعاتی امروز خود در تبریز به شدت نسبت به اتفاقات واکنش نشان داد.

سرمربی تراکتور گفت: قبل از آنكه در مورد شرايط بازي حرفي بزنم و بگويم اتفاق دقيقه 95 پنالتي بود يا نه، مي‌خواهم در مورد اتفاقات در طول 90 دقيقه صحبت كنم. اينكه گل اول صبا خطا بود و در دقيقه 17 نيز سعيد خاني تكل از پشت بر روي جاسم كرار زد كه بايد با كارت قرمز مستقيم اخراج مي‌شد اما حتي كارت زرد هم به او نشان داده نشد. مجموعه شرايط بازي به گونه‌اي بود كه بازيكنان ما عصبي شدند. ضمن اينكه دو بازيكن كليدي خود را نداشتيم.

وي ادامه داد: فوتبال پاك را فقط تراكتورسازي بازي مي‌كند، من سؤال مي‌كنم آيا در صحنه اخراج حاجي‌زاده 5 دقيقه وقت تلف شد يا نه؟ 6 تعويض هم داشتيم و 5 بار هم برانكارد به ميدان آمد اما در نهايت داور فقط 5 دقيقه وقت تلف شده گرفت. من چه چيز ديگري بايد بگويم.

كمالوند تاكيد كرد: معتقدم برخي تصور نمي‌كردند كه تراكتورسازي تا اينجاي ليگ هم پيش بيايد و شايد نبايد بيش از اين بالا برويم. مهم اين است كه با اينكه تيم مي‌بازد مردم تراكتورسازي را تشويق مي‌‌كنند زيرا آنها از عملكرد تيم راضي هستند اما اتفاقاتي در درون ميدان مي‌افتد كه دست هيچكس نيست.

سرمربي تراكتورسازي با اشاره به پنالتي دقيقه 95 گفت: آيا داور سوت پنالتي را به صدا درآورد يا نه، اگر اين سوت را زد چرا بعد از 30 ثانيه تصميمش را عوض كرد. ما از حق تراكتورسازي نمي‌گذريم. آنهايي كه به تراكتورسازي لطمه مي‌زنند را به خدا واگذار مي‌كنم.

كمالوند تصريح كرد: فوتبال پاك را فقط ما بازي مي‌كنيم كه كاپيتان ما با ضربه سر دروازه خود را باز مي‌كند. به عقيده من بايد از مسئولان فدراسيون خواست بازي جوانمردانه را از فوتبال ايران كنار بگذارند. اينكه بازيكني مصدوم شود و توپ را به بيرون بزنيم و اوت اعلام كنيم. شما بازي سپاهان و صبا را ببينيد و بازي امروز ما با صبا را تماشا كنيد. نمي‌خواهم به كسي ايرادي بگيرم اما اين بازي جوانمردانه نيست. از ما خواسته‌اند فقط فوتبالي صحبت كنيم و غير فوتبالي حرفي نزنيم. اميدوارم كارشناسان داوري در مورد دو گلي كه خورديم نظرشان را بگويند.

وي در مورد اينكه تراكتورسازي آسيايي مي‌شود يا نه، گفت: انسان با اميد زنده است. اگر پنالتي با ديدار نفت تهران گرفته مي‌شد اكنون آسيايي بوديم. ما فقط يك امتياز با پرسپوليس فاصله داريم.

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter