English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

دادگاه شش نفر از فعالان ملی آزربایجان برگزار شد

آذوح: دادگاه شش نفر از فعالان مدنی آزربایجان که در جریان تشیع جنازه مرحوم «چنگیز بخت­آور» در قبرستان «مارالان» دستگیر شده بودند،  به نام­های «علی­حسین تهمتن»، «ابراهیم فرج­زاده»، «ابراهیم آسمانی»، «رضا ابری»، «هادی مرتضی­سیلاب»، و «محمدرضا یوسفی» در شعبه سه دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد که آقایان «ابراهیم فرج­زاده»، «هادی مرتضی سیلاب»، «محمدرضا یوسفی» به علت عدم ارسال احضاریه در دادگاه حضور نداشتند.

قاضی بیات در ابتدای جلسه اتهامات وارده را «تبلیغ علیه نظام»، «تبانی علیه امنیت ملی»، «تشویش اذهان عمومی»، «عضویت در گروهک پان­ترکیست»، «فعالیت علیه نظام در فضای سایبری»، و «تحریک هوادارن تیم تراختور» عنوان نمود.

متهمین در ابتدا اعتراض خود را نسبت به شکنجه، و ضرب و شتم شدن خود توسط مأموران اطلاعات و رفتارهای نامناسب بازجوها به قاضی اعلام نمودند و سپس ضمن دفاع از خود تمامی اتهامات وارده را رد کردند.

این دادگاه پس از دو ساعت به پایان رسید.

خاطرنشان می­شود که در جریان تشیع جنازه مرحوم «چنگیز بخت­آور» در دی­ماه 1388 بیست و دو نفر دستگیر شدند که شش نفر از آنها به اداره اطلاعات تبریز منتقل شدند و «رضا ابری» پس از 76 روز «هادی مرتضی سیلاب» و «علی­حسین تهمتن» پس از 53 روز و «ابراهیم آسمانی»، «ابراهیم فرج­زاده» و «محمدرضا یوسفی» پس از 20 روز با قرار وثیقه آزاد شده بودند.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter