English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

حمله نیروهای امنیتی به اردوی دانشجویان آذربایجانی دانشگاه های تهران

آذوح: بنا به اخبار رسیده از تهران امروز جمعه، بیست و سوم اردیبهشت اردوی دانجشویان دانشگاه های تهران به مناسبت سالگرد نوزدهم اردیبهشت روز دانشجوی آذربایجان، در آهار برگزار شد. گزارشات رسیده از حضور بیش از 700 نفر از دانشجویان هویت طلب در این مراسم حکایت دارد که گویا این حضور پر شور از سوی ارگان های امنیتی پیش بینی شده و از قبل برای مقابله با آن آماده شده اند.

حدود ساعت16 نیروهای انتظامی و سپاه پاسداران به این مراسم حمله کرده و قصد دستگیری برخی از دانشجویان و مهمانان را داشته اند که این اقدام بی سابفه با تیراندازی نیروهای امنیتی همراه بوده و آقای اکبر آزاد که به عنوان مهمان در این مراسم حضور داشته اند، دستگیر شدند. همچنین تعدادی از دانشجویان نیز دستگیر شده اند که اسامی آنان متعاقبا اعلام می شود.

نیروهای امنیتی اکبر آزاد و یکی از دانشجویان را دستگیر کرده و احتمال دستگیری افراد بیش تر نیز می رود که خبرهای دقیق از دستگیر شدگان بعدا به اطلاع می رسد.  نیروهای امنیتی اقدام به تیراندازی با اسلحه کلاشینکف و ایجاد درگیری کرده و  آلات موسیقی گروه موسیقی که برای این برنامه در نظر گرفته شده بود را ضبط کرده اند.

این اقدامات و تیراندازی این نیروها با اعتراض دانشجویان و سر دادن شعارهای ملی آذربایجان پاسخ داده شده است.  تضاهرات و سر دادن شعار ها ساعت ها در داخل شهر آهار و حضور سنگین نیروهای امنیتی ادامه پیدا کرد است.

دانشجویان شعارهای "اند اولا ستارخانا اود ویراریق تهرانا" و "آذربایجان وار اولسون، ایستمین کور اولسون" و ... را سر داده اند.

در ادامه ماموران نیروی انتضامی و سپاه مسیر جاده فشم (آهار) را بسته و تمامی اتومبیل های شخصی و اتوبوس های دانشجویان و همچنین خود دانشجویان و وسایل شخصی آن ها را مورد بازرسی قرار داده اند. با این اقدام احتمال دستگیری افراد بیشتر افزایش یافته است.

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter