English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

دیدار 2 روزه ی نمایندگان آذوح و گادپ در پارلمان اروپا: نائب رئیس کمیته ی کشاورزی و محیط زیست، مدیر دبیرخانه ی کمیسیون ویژه ی ایران+ تصاویر

آذوح: دیدار نمایندگان دو تشکل سیاسی آذربایجان جنوبی در شهر بروکسل و مقر پارلمان اروپا ادامه یافت.

به گزارش آذوح روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، 13 و 14 شهریور، نمایندگان تشکلات آذوح و گادپ در ادامه ی دیدارهای خود با اعضا و مشاوران پارلمان اروپا این بار ضمن دیدار با ماریت پائولسن(Marit Paulsen)، لیندا هولتگرن(Linda Hultgren) و موراق دونالدسون(Morag Donaldson) به تشریح آخرین وضعیت آذربایجان جنوبی پرداختند.

در دیدار عصر روز چهارشنبه خانم ماریت پائولسن به همراه مشاور خود خانم لیندا هولتگرن حضور یافته و نزدیک به 2 ساعت در خصوص مسائل مختلف به گفتگو و تبادل نظر کردند. خانم پائولسن(عضو و نائب رئیس کمیته های محیط زیست، کشاورزی و توسعه روستایی و همچنین عضو کمیسیون ویژه ی ایران) با دریافت آخرین گزارشات و اخبار از وضعیت زندانیان سیاسی آذربایجان جنوبی، مشکلات اقتصادی و چگونگی برخورد رژیم ایران با سرمایه های صنعتی آذربایجان بیان داشتند که تاکنون متاسفانه نسبت به وضعیت ملتهای غیرفارس در ایران بی توجهی بسیاری صورت گرفته و این مسائل از دید پارلمان اروپا پنهان مانده است.

ایشان اما وقت بیشتر این دیدار را به اورموگولو اختصاص داده و به دلیل عضویت و نائب رئیسی کمیته های مربوطه، سوالات بسیاری در این خصوص طرح کردند. دلایل خشک شدن اورموگولو، رابطه ی جدی موضوع اتمی ایران با این امر و عواقب این فاجعه از جمله ی مباحثی هستند که در این بخش مورد گفتگو قرار گرفت. نمایندگان تشکلات آذربایجان جنوبی نیز با ارائه ی تازه ترین اسناد، مدارک، تصاویر و... بر ضرورت توجه فوری در این خصوص تاکید کردند. خانم پائولسن و خانم هولتگرن ضمن ابراز تاسف و شگفتی فراوان از پروژه ی بزرگ رژیم در این خصوص و جزئیات آن اظهار داشتند این موضوع در کمیته های مربوطه مورد بررسی جدی قرار خواهد گرفت.

در دیدار صبح روز پنج شنبه نیز نمایندگان آذوح و گادپ با حضور در ساختمان پارلمان اروپا به دیدار خانم موراق دونالدسون رفته و در جلسه ای که بیش از یک ساعت طول کشید به ظلمهای اعمال شده بر ملت ترک ساکن در آذربایجان جنوبی اشاره نمودند.

در این گفتگوها اصلی ترین موارد به وضعیت زندانیان سیاسی آذربایجان جنوبی، وعده های رئیس دولت جدید ایران در خصوص آذربایجان جنوبی و موضوع اورموگولو اختصاص یافت. مدیر دبیرخانه ی کمیسیون ویژه ی ایران و مدیر دبیرخانه ی کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا با بیان نظرات، تحلیلها و پیشنهادات خود ضمن تقدیر از فعالین سیاسی آذربایجان جنوبی به دلیل فداکاریهای خود در راه احقاق حقوق ملی خویش، ایران را یکی از اصلی ترین معضلات سیاسی خاورمیانه عنوان کرده و به تشریح عملکرد کمیسیون ویژه ی ایران و برنامه های آتی آن پرداختند. ایشان ضمن تاکید بر لزوم ادامه ی همکاریها در خصوص آذربایجان جنوبی و بیشتر شدن فعالیتها، بیان داشتند تمامی توان خود را برای فراهم کردن هرچه بیشتر موقعیت جهت رشد چنین مباحثی در پارلمان اروپا و کمیسیون ایران به کار خواهند گرفت.

همچون دیدار روز چهارشنبه، در این جلسه نیز وضعیت اورموگولو و تازه ترین اطلاعات در مورد سیاستهای رژیم در این خصوص به اطلاع مدیر دبیرخانه ی کمیسیون ویژه ی ایران و مشاور برجسته ی کمیسیون روابط خارجی پارلمان اروپا رسانده شده و این موارد از سوی ایشان به کمیسیونهای مربوطه ارجاع گردید.

لازم به ذکر است آقای محمود بیلگین(سخنگوی حزب دموکرات آذربایجان جنوبی)، آقای امیر مردانی(سخنگوی جنبش دانشجویی آذربایجان- آذوح) و خانم آیدا کریملی(فعال حقوق زنان آذربایجان جنوبی) در این دیدارها شرکت داشتند.

گفتنی است روز سه شنبه نیز هیات آذربایجان جنوبی ضمن حضور در مقر  پارلمان اروپا با نائب رئیس کمیسیون ویژه ی ایران به گفتگو پرداخت.

برای دریافت این گزارش لطفا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

http://azoh.info/index.php?option=com_content&view=article&id=20476:-q-q-&catid=1:1&Itemid=19

آذوح

 

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter