English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

گزارش حوادث و درگیریها در شهر سولدوز در پی بزرگداشت پنجمین سالگرد قیام آذربایجان

آذوح: عصر امروز چهارم خرداد ماه و در 5مین سالروز قیام خونین ملت آذربایجان علیه سیستم نژادگرا و شوونیستی حاکم بر کشور ایران، طبق روال و سنت سالهای گذشته مراسم بزرگداشت شهدای سولدوز در این شهر و با حضور انبوهی از فعالین حرکت ملی-مدنی آذربایجان از سراسر شهرهای آذربایجان جنوبی برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور فعالین سرشناسی همچون آقای عباس لسانی از اردبیل و دیگر فعالین سرشناس از دیگر شهرهای آذربایجان برگزار گردید، حاضرین با حضور دسته جمعی و هماهنگ بر مزار این شهیدان با نثار فاتحه و قرائت شعر به مناسبت سالروز قیام خونین خرداد یاد و خاطره این شهدای راه آزادی و وطن را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار آذوح از ساعات ابتدایی صبح امروز 4 خرداد ماموران نیروهای انتظامی و اطلاعاتی با مسدود کردن راههای مواصلاتی به شهر سولدوز از جمله در سه راهی های منتهی به محمدیار، دارلک، سه راهی حسنلو و سه راهی میاندوآب و ایجاد گشت های ایست و بازرسی مانع از رسیدن خیل کثیر فعالین و مردم آذربایجان به این شهر برای شرکت در مراسم شده اند. فشارهای وارده بر خانواده ها و تهدید های مکرر آنان توسط نیروهای امنیتی وابسته به وزارت اطلاعات بوسیله تلفن و مراجعت حضوری برای منصرف کردن خانواده های شهیدان سولدوز برای جلوگیری از برگزاری مراسم در چند روز گذشته به شدت ادامه داشته است.

طبق اظهار شاهدان عینی که در مراسم حضور داشته اند حضور نیروهای لباس شخصی و تعداد زیادی از نیروهای مسلح نیروی انتظامی جو سنگین نظامی و امنیتی بر این مراسم حاکم کرده بود.

بنا بر آخرین اخبار دریافتی تعدادی از حاضرین به علت مقاومت و اصرار برای حضور در این مراسم بازداشت شده اند که اسامی انان به همراه شهرهایشان ذیلا ذکر میگردد.

لازم به ذکر است اسامی حاضر همگی از استان اردبیل بوده و تا به این لحظه از محل نگهداری آنان خبری در دست نیست.

آیدین ذاکر(خییاو)

حسن کریم زاده(خییاو)

سیامک میرزایی(مغان)

نادر عزیزی(مغان)

ولی آلیش زاده

مهدی اژدری(اردبیل)

اسامی شش نفر دیگر از فعالینی که از استان اردبیل عازم این شهر بوده اند و هم اینک در بازداشت به سر می برند هنوز اعلام نشده است. این شش نفر با دو دستگاه سواری از اردبیل به طرف سولدوز حرکت کرده بودند.

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter