English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

آخرین وضعیت 30 تن از بازداشت شدگان روز چهارشنبه

آذوح: بنا به اخبار رسیده هم اینک تعدادی از فعالین آذربایجان در بازداشتگاه 9 پله اورمیه به سر می برند.

اسامی این فعالین به شرح ذیل است :

عباس لیسانی، ابراهیم رشیدی ساوالان(روزنامه نگار و فعال حقوق بشر)، عسگر اکبرزاده(فعال مدنی)، روزبه سعادتی(فعال مدنی)، وحید فائزپور(وبلاگ نویس), مهرداد کرمی(دبیر کانون آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز)، افشین شهبازی( فعال دانشجویی و عضو کانون آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز)، محمد احدی(فعال دانشجویی وعضو کانون آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز)، صابر جهانی(عضو سابق شورای مرکزی کانون آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز)، حمید منافی نادارلی، محمد آخوندی چیخارلی(فعال دانشجویی)، حمید جباری(مدیر مسئول نشریه ساری گلین) ، علی خیرجو(فعال مدنی)، علی پاکباز(فعال مدنی)، جلیل تاری(فعال دانشجویی)، یاشار پیری(فعال دانشجویی)، کیان پیغامی(فعال مدنی)، محمد اسکندر زاده(فعال مدنی)

این 18 تن فعال آذربایجانی ساعت 7 بعد از ظهر روز چهارشنبه  مورخه 4 خرداد  1390 ،در مسیر بازگشت از مراسم سالروز شهدای سولدوز دستگیر شده و به بازداشتگاه 9 پله شهر اورمیه منتقل گردیدند .

بنا به گزارشات رسیده از فعالین بازداشتی ، مامورین امنیتی با توهین ، آزار ، اذیت و شکنجه ی این فعالین، قصد برهم زدن آرامش روحی و روانی آنان را داشته اند که با مقاومت جسورانه این فعالین از دستیابی به اهداف خود بازمانده اند. هدف ماموران امنیتی از این اقدامات برهم زدن این اجتماعات مدنی و جلوگیری از برگزاری سالانه این نوع مراسم می باشد.

گفتنی است:

آیدین ذاکری( فعال مدنی)، حسن کریم زاده(نویسنده و روزنامه نگار آذربایجانی)، سیامک میرزایی(فعال با سابقه و موسس گروه کوهنوردی گلجک)، نادر عزیزی(فعال مدنی و عضو هیئت تحریریه نشریه کیملیک)، ولی آلیش زاده(فعال مدنی)، مهدی اژدری(فعال مدنی) و صابر ... و شش تن دیگر از فعالین آذربایجانی که از استان اردبیل به سمت سولدوزجهت شرکت در مراسم بزرگداشت شهدای سولدوز در حرکت بودند توسط پاسگاه حیدرآباد سولدوز دستگیر شدند. تا لحظه رسیدن خبر این فعالین در همان پاسگاه در بازداشت به سر می برند.

مراسم بزرگداشت شهدای قیام خرداد 85 در سولدوز هر ساله در روز 4 خرداد ماه در مزار ایشان برگزار می شود. امسال ، پنجمین سالگرد این واقعه به خواست مردم سولدوز و همت جمع کثیری از فعالین آذربایجان که از اکثر شهرهای آذربایجان حضور بهم رسانیده بودند ، با وجود جو شدید امنیتی برگزار شد. هر چند فشارها ی وارده از سوی نهادهای امنیتی و برخی ملاحظه کاری های نابجا ، باعث رنجش فعالینی شد که از دیگر شهرها در مراسم حضور پیدا کرده بودند!

در عین حال خبر می رسد سیامک میرزایی ،نادر عزیزی ،حسن کریم زاده ،آیدین ذاکری و مهدی اژدری از فعالین سرشناس آذربایجان که در مسیر سولدوز بازداشت شده بودند پس از 12 ساعت آزاد شدند. این فعالین در سحرگاه روز 4 خرداد توسط نیروهای امنیتی استان آذربایجان غربی در 10 کیلومتری سولدوز بازداشت و به پاسگاه حیدرآباد سولدوز منتقل شده بودند.

گفتنی است این فعالین  از  شهرهای مغان و اردبیل برای بزرگداشت یاد و خاطره شهدای قیام 85 خرداد به سمت سولدوز در حرکت بودند.

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter