English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

اتهام واهی "سوزاندن پرچم ایران" به دو فعال مدنی آذربایجان از سوی وزارت اطلاعات و شکنجه ی شدید آنان

آذوح: وزارت اطلاعات ایران در اقدامی شنیع و به دور از کوچکترین اخلاق، دو فعال مدنی آذربایجان را به اتهام واهی سوزاندن پرچم جمهوری اسلامی زیر شدیدترین شکنجه ها قرار داده است.

به گزارش آذوح طبق گزارشات رسیده طاها کرمانی و حسین علی محمدی که پس از بازداشت در روز 13 آبان به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در تبریز منتقل گردیدند از سوی نیروهای امنیتی به شدت تحت فشار و شکنجه اند تا اتهام سوراندن پرچم ایران را بر عهده گیرند.

http://azoh.info/index.php?option=com_content&view=article&id=21620:1392-08-04-21-21-07&catid=7:12&Itemid=16

 

 

این فعالین مدنی آذربایجانی تا به امروز در بازداشتگاه اطلاعات و در سلول انفرادی بوده و تنها یک بار موفق به برقراری تماس تلفنی با خانواده هایشان شده اند.

این اتهام زنی در حالی صورت می گیرد که تاکید می شود این دو شخص کمترین نقشی در به آتش کشیده شدن شجاعانه ی پرچم جمهوری اسلامی ایران در تبریز نداشته و ماموران وزارت اطلاعات در تبریز تنها برای جوابدهی به تهران و فرار از قبول شکست در بازداشت عاملین واقعی این عمل، دو شخص بیگناه را دستگیر و تحت شکنجه های وحشیانه قرار داده است. در واقعه ی اهتزاز پلاکارد "آذربایجان جنوبی، ایران نیست" توسط جمعی از فعالین دانشجویی در دیدار آسیایی تیم تراکتورسازی نیز ماموران وزارت اطلاعات به سرعت خبر از بازداشت مسببین این امر داد و 6 جوان بیگناه برای چندین هفته در زندان تبریز مورد بازجویی قرار گرفتند. در آن مورد، وزارت اطلاعات برای جلوگیری از رسانه ای تر شدن موضوع از تلاش بیشتر برای اخذ اعترافات دست کشید و شکست خود در بازداشت عاملین برافراشته شدن پلاکارد را تلویحا قبول نمود.

اما این بار رژیم ایران با اتخاذ سیاستی دیگر، ضمن بایکوت کامل سوزانده شدن پرچم و سرپوش گذاشتن بر این حرکت شجاعانه به شدت در تلاش است دو جوان بیگناه را مجبور به عمل ناکرده نموده و بر شکست خود در بازداشت اعضای گروه انجام دهنده سرپوش گذارد.

گفتنی است از ماه گذشته موج جدیدی از اعتراضات به سیاست عمدی خشکاندن دریاچه ی اورمیه توسط دولت ایران آغاز شده است. پخش گسترده ی اس ام اس در شهرهای آذربایجان جنوبی، به آتش کشیده شدن پرچم 50متری ایران در تبریز، سرداده شدن شعارهای اعتراضی بیش از 6هزار هوادار تیم والیبال اورمیه در ورزشگاه این شهر و وقایع دیدار تیمهای تراختورسازی و استقلال و اهتزاز پلاکارد با عبارت انگلیسی "save urmu lake"(دریاچه ی اورمیه را نجات دهید) از جمله ی این موارد است.

در این میان سایت امنیتی "بولتن نیوز" نیز روز 16 آبان با اشاره به بازداشت این دو فعال آذربایجانی نوشته است: "عوامل توهین کننده به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در تبریز، طی اقدامات اطلاعاتی، شناسایی، و با حکم قضایی دستگیر شدند.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از منابع آگاه ،طاها کرمانی و حسین علی محمدی روز شنبه، چهارم آبان ماه سالجاری حوالی ساعت 13 ظهر در اقدامی توهین آمیز ماکت نئونی پرچم جمهوری اسلامی در ورودی شهر تبریز را به آتش کشیده، پس از فیلمبرداری از صحنه فوق، فیلم مزبور را در اختیار شبکه های ماهواره ای ضدانقلاب و برخی سایت های قومی تجزیه طلب قرار دادند.

شبکه های ماهواره ای ضدانقلاب و سایت های قومی هم، با پخش فیلم مزبور اقدام به بزرگنمایی موضوع و خبرپراکنی گسترده نمودند.

این منبع آگاه افزود: عوامل دستگیر شده دارای سابقه راه اندازی تجمعات غیر قانونی و ایجاد اغتشاش در مکان های عمومی بوده اند.

روند قانونی رسیدگی به پرونده متهمان ادامه داشته و نامبردگان ضمن تفهیم اتهام، به اقدامات تخریبی خود اعتراف کرده اند."

http://www.bultannews.com/fa/news/176575/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D9%88-%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%AA%D9%88%D9%87%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2

لازم به ذکر است روز ۱۳آبان۹۲ حسین علی محمدی و طاها کرمانی دو تن از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی ساکن شهر تبریز توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند. ماموران امنیتی با مراجعه به منزل پدری حسین علی محمدی در تبریز اقدام به بازداشت وی نموده و وسایل شخصی و کتاب های وی را با خود بردند. طاها کرمانی نیز پس از حضور در پلیس امنیت اخلاقی تبریز (صائب) توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل گردید.

پیشتر حسین علی محمدی روز ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی به همراه  فرزاد مهدوی(آلتای) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز(صائب) منتقل گردید. ماموران امنیتی هنگام بازداشت حسین علی محمدی در ورزشگاه یادگار امام تبریز وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ در اثر این ضرب و شتم آثار کبودی و التهاب در گردن و کمر این فعال آذربایجانی تا چند روز بوضوح قابل مشاهده بود. ماموران امنیتی با کلمات رکیک این  فعال آذربایجانی را مورد تحقیر و توهین قرار دادند.

حسین علی محمدی روز ۲۲شهریور۹۲ به قید وثیقه ملکی آزاد شد.

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter