English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

نامه ی سرگشاده به محمدرضا نوری زاد: دلیل سکوتتان درباره حوادث اخیر آزربایجان را توضیح دهید

آذوح: به نام خدا

ضمن عرض سلام و ادب و تبریک پیشاپیش سال نو خدمت جناب آقای محمد نوریزاد فعال سرشناس مدنی.

نامه های تند و تیز جنابعالی خطاب به آقای خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران همه اذهان بیدار و وجدان های آگاه را به تحسین جسارت شما فارغ از ایدئولوژی تان واداشته است . صرف نظر از اینکه در قبال مسائل مربوط به آزربایجان تاکنون موضع مثبتی اتخاذ نکرده اید و حتی با روایت وارونه غائله 58 سولدوز و روستای قارنا زخم کهنه غرب آزربایجان را تازه کردید اما باز هم جسارت شما برای مردم ما ستودنیست.

جناب آقای نوریزاد

برای گله از رفتار ناعادلانه و غیرمنطقی اپوزیسیون و رسانه های فارس زبان در قبال آزربایجان هیچ کسی را مناسب تر از شما ندیدیم. قطعا خبر دارید که در چند روز گذشته مسابقات ورزشی تیم های احوازی و آزربایجانی حوادث تلخی را برای مردم ترک و عرب در آستانه نوروز 94 رقم زده و افکار عمومی را به شدت آزرده خاطر ساخته است. حمله بیرحمانه ماموران امنیتی به هواداران تیم فوتبال فولاد احواز در حاشیه مسابقه آسیایی این تیم منجر به زخمی شدن چندین تن و کشته شدن یک نفر شده است . فردای آن روز نیز پس از پایان مسابقه فینال لیگ برتر والیبال کشور حراست ورزشگاه و نیروهای ضدشورش یگان ویژه به شدت به سوی مردم حمله برده و تماشاگران اورمیه ای را که تعدادشان بسیار بیشتر از هواداران پیکان در تهران بود به شدت زخمی کرده اند. دستگیری چند اورمیه ای نیز در حاشیه این درگیری گزارش شده است.

محمد حضرت پور شهردار اورمیه به دست پلیس کتک خورده و اغلب بازیکنان تیم نیز در اقدامی نمادین از مصاحبه با تلویزیون ایران خودداری کرده اند تا اعتراضشان را به این جنایت اعلان دارند.

اگر یک مسابقه والیبال که اگر مشابه آن در کشور های توسعه یافته برگزار میشد میتوانست به خاطره شیرینی برای هواداران هر دو تیم (چه برنده و چه بازنده) تبدیل شود در ایران یک تراژدی غم انگیز را رقم زد.

نقطه غم انگیز تر داستان این است که مسئولین مربوطه و رسانه های ورزشی کشور به جای عذرخواهی بابت این مهمان نوازی غیرمنصفانه روایتی تحریف شده از ماجرا را منتشر کرده اند . تا جایی که رئیس فدراسیون والیبال در کمال وقاحت ادعا میکند بعد از پایان بازی تماشاگران اورمیه ای با هم درگیر شدند و وقتی نیروی انتظامی قصد جدا کردن آن ها را داشت اورمیه ای ها ماموران نیروی انتظامی را هم مورد ضرب و شتم قرار داده اند ! اگر چنین اتفاقی در مقیاسی بسیار پایین تر در مورد هواداران یکی از تیم های غیرآزربایجانی افتاده بود رسانه هایی مانند بی بی سی فارسی و صدای آمریکا آن را در بوق و کرنا کرده و زمین و زمان را به هم می ریختند.

خود شما و سایر فعالین سیاسی و اجتماعی فارس از طیف های گوناگون به شدیدترین واکنش ها دست میزدید و در عرصه بین الملل از هیچ اهرمی برای فشار به جمهوری اسلامی و محکومیت این اقدام دریغ نمی کردید. خواسته نگارندگان این نامه (گروه ادمین صفحه فیس بوکی اورمیا بکس) از شما این است که حتی اگر هم به سکوت خود در این زمینه ادامه می دهید لا اقل توضیح دهید که دلیل این سکوت که اولین نیست و بی شک آخرین نیز نخواهد بود چیست؟ شاید واقعا ما در اشتباه هستیم یا دچار سوء تفاهم شده ایم به هر حال بهتر است این مسئله روشن شود. بایکوت خبر اعتراض میلیونی مردم آزربایجان در سال 85 ، بایکوت یا تحریف خبر اعتراضات زیست محیطی مردم اورمیه و تبریز در سال های 89 ، 90 و 91 ، بی توجهی منسجم به خبر درگذشت پروفسور هیئت (پدر جراحی قلب ایران و پدر معنوی ترک های ایران) ، حمایت از جریانات تروریستی و ادعاهای آنان در خاک آزربایجان غربی و تعریف وارونه نبرد ده ها ساله مردم آزربایجان غربی با گروهک های تروریستی تنها چند مورد از انبوه موارد نگاه ناتنی اپوزیسیون و رسانه های فارس به ملت آزربایجان است .

جناب آقای نوریزاد مقایسه موضع آزربایجان در دوم خرداد 76 با وقایع بعد از انتخابات 88 به خوبی نشان می دهد که اپوزیسیون بزرگترین ضربه را در اثر این رفتار نژادپرستانه خود خورده است. گویا بیشتر از هر حزب و تشکل آزربایجانی این اصلاح طلبان و مجاهدان و سلطنت طلبان و چپ های مرکزنشین هستند که برای جدایی آزربایجان از ایران تلاش می کنند . رفتار جریانات مرکزگرا و رسانه هایی نظیر بی بی سی یا من و تو پروسه تدریجی استقلال آزربایجان را با شروع از جدایی ترک و فارس در اذهان عمومی به پیش میبرد و جو حاکم در اورمیه و تبریز و ... نشان از موفقیت گام به گام این پروسه احتمالا سهوی دارد.

پیشاپیش بابت قرائت یا جواب احتمالی شما به این نامه و وقتی که برای آن صرف کردید کمال تشکر را دارم.

گروه ادمین صفحه فیس بوکی اورمیا بکس– 29/12/1393

https://www.facebook.com/URMIA.BAX

https://www.facebook.com/URMIA.BAX/photos/a.111996345541687.18177.111170668957588/810981065643208/?type=1

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter