English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

مجموعه گزارشات از اعتراضات به حضور روحانی در تبریز، بازداشت و درگیری+ ویدیوها+ تصاویر

آذوح: مردم تبریز از رئیس جمهور ایران که امروز چهارشنبه به تبریز سفر کرده است با کارت قرمز و شعارهای ملی مدنی استقبال کردند.

جو مراسم استقبال از حسن روحانی در استادیوم تختی تبریز امروز چهارشنبه متشنج بود.

بسیجیان شعارهای در حمایت از روحانی سر میدادند و عموم مردم با شعارهای چون "روحانی روحانی وعده لرین بس هانی" و همچنین از جایگاه مجری که شعار "آزربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی" سر داده میشد، ملت با شعار آزربایجان اویاخدی  تراختورا دایاخدی" جواب میدادند.

سخنرانی مجتهد شبستری امام جمعه تبریز با شعارهای چون "آزربایجان ملتی  چکنمز بو ذیللتی "چندین دفعه قطع شد.

حسن روحانی در سخنانش هیچ اشاره ای به تاسیس فرهنگستان زبان و ادبیات تورکی نکرده است.

مردم تبریز از استادیوم باغ شمال به طرف چهارراه آبرسان با پلاکاردهای نوشته شده با شعارهای ملی و با سر دادن شعارهای ملی چون "آزربایجان ملتی  چکنمز بو ذیللتی" در حرکت بودند که توسط پلیس به خشونت کشیده شد خبرها از دستگیری ده ها تن خبر میدهد.

به گزارش ایسنا، استقبال کنندگان در داخل ورزشگاه تختی یکصدا شعار« یاشاسین تراختور» و «آذربایجان اویاقدی تراختورا دایاقدی» را سر می دهند و مردم بخش‌های ترکمانچای و مهربان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار ارتقای این بخش‌ها به سطح فرمانداری هستند. در بخشی از ورزشگاه، پرچم تراکتور در دست حضار دیده می شود.

به نوشته نصرنیوز، این مراسم تحت تاثیر اتفاقات جمعه گذشته تبریز قرار گرفته و حاضران در ورزشگاه تختی تبریز با سر دادن شعارهایی خواستار احقاق حق باشگاه تراکتورسازی شدند. همچنین حاضران در ورزشگاه تختی با شعارهایی خواستار اعاده حیثیت هواداران تراکتورسازی و تنبیه کسانی شدند که مسبب اتفاقات جمعه گذشته بودند.

در بخشی دیگر از ورزشگاه کارگران شرکت ماشین آلات صنعتی خواستار خلع ید سرمایه گذار بخش خصوصی این شرکت و تعیین تکلیف این کارخانه هستند. کارگران نیروگاه تبریز هم خواستار رسیدگی به وضعیت این شرکت شدند. موضوع خشک شدن دریاچه ارومیه نیز از مهمترین خواسته های حاضران است. چندین پلاکارد در این خصوص به نمایش در آمده است. همچنین پلاکاردهایی با موضوع درخواست آموزش زبان مادری نیز به نمایش در آمده است.

بر اساس گزارش آناج، مجری برنامه ورزشگاه اقدام به دادن شعار «آذربایجان اویاقدی، روحانی یه دایاقدی» سر داد که با واکنش مردم مواجه شد و مردم نیز شعار «آذربایجان اویاقدی، تراختورا دایاقدی» سر دادند. همزمان با سخنرانی حسن روحانی در استادیوم تختی تبریز صدای استادیوم قطع شده و ما بین سخنرانی رئیس جمهور ایران سمپل صدای تشویق ( کامپیوتری ) پخش می شود .

تلویزیون ایران در سال های اخیر بشدت به سانسور ورزشگاه ها و دگیر محل های اجتماعات مردم آزربایجان پرداخته است.

پس از سخنرانی حسن روحانی شهروندان معترض آذربایجانی در شهر تبریز با ماموران امنیتی و گارد ویژه درگیر شده و چندین نفر بازداشت شدند.

تجمع کنندگان که از خیابان باغ شمال تبریز به سمت میدان ساعت این شهر در حرکت بودند با شعارهایی همچون « آذربایجان وار اولسون، ایسته مه یه ین کور اولسون»، «آذربایجان میللتی، چکنمز بو ذیللتی» به سیاست های اعمال شده علیه آذربایجان اعتراض کردند.

معترضان با در دست داشتن پارچه نوشته های خواستار اجرای «حق آموزش به زبان مادری» و «احیای دریاچه اورمیه» بودند.

اعتراض شهروندان آذربایجانی با دخالت ماموران امنیتی و نیروهای گارد ویژه به خشونت کشیده شد.

بر اساس گزارش ها، تاکنون چندین نفر از شهروندان آذربایجانی بازداشت شده اند. در این درگیری ها حدود ۵ نفر بازداشت شده اند.

این حبر تکمیل می شود.

برای دیدن مجموعه ی ویدیوها بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

بخش اول:

https://www.youtube.com/watch?v=KaeO-FX73RY&feature=youtu.be

بخش دوم:

https://www.youtube.com/watch?v=L-CeLKoDauw&feature=youtu.be

بخش سوم:

 

https://www.youtube.com/watch?v=yghJvS1b5cU&feature=youtu.be

 

 

آذوح

 

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter