English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

بیانیه ی آذوح به مناسبت قیام 18 آبان آذربایجان و اعتراض به بازداشتهای گسترده ی فعالین

رژیم جمهوری اسلامی ایران در 37 سال گذشته نشان داده کمترین نسبتی با "جمهوریت" نداشته و کوچکترین صدای اعتراض را در نطفه حفه کرده است. اما این رژیم همچون حکومت پهلوی وقتی پای ملتهای غیرفارس به میان می آید سرکوب و خفقان را چند برابر کرده و با اعمال سیاستهای شوونیستی خود تمامی تلاش را برای آسیمیلاسیون ملتهای غیرفارس به کار می برد.

هفته ی گذشته بار دیگر چهره ی واقعی این حکومت آشکار گردید و مشخص شد سوای هر دولتی که بر سر کار باشد، چه اصلاح طلب و چه اصولگرا و چه معتدل و...، سیاست سرکوب ملتهای غیرفارس و توهین علیه این ملتها ادامه خواهد داشت.

برنامه ی شنیع، سخیف و منزجر کننده ی شبکه ی تلویزیونی ایران این بار پا را فراتر نهاد و علنا ملت تورک را به بدترین و آشکارترین شکل ممکن مورد اهانت قرار داد. تهیه کنندگان صداوسیمای ایران به خوبی می دانند هویت ملی از کودکی شکل می گیرد و به این دلیل این بار کودکان ترک را نشانه گرفتند و گمان بردند ملت تورک به این اهانت بیسابقه ساکت خواهد ماند.

ملت شریف تورک!

قیام 18 آبان برگ زرینی است بر تارک مبارزاتی این دیار مقدس.

شما آنچنان پاسخی به این لجن پراکنی رژیم ایران دادید که هنوز پس از گذشت چند روز از بروز این اهانت، کوچک و بزرگ این حکومت مجبور به عذرخواهی شده اند! رئیس صداوسیما برای اولین بار در تاریخ این رژیم دیکتاتوری مجبور به عذرخواهی رسمی از ملت تورک شد، مجلس مجبور به عذرخواهی گردید و سخنگوی دولت هم عاجزانه خواستار بخشش از سوی ملت تورک شد.

همراهی شجاعانه ی ترکهای قشقای و آغاز همزمان اعتراضات در دهها شهر آذربایجان جنوبی نشان داد این ملت بزرگ در مقابل هیچ اهانتی ساکت نخواهد ماند و دوشادوش همدیگر به وقتی که بخواهد، جواب تمام دشمنانش را خواهد داد.

اما نیروهای امنیتی به فرمان سران رژیم همچنان سیاست سرکوب خود را ادامه داده و بازداشتهای گسترده شدت گرفته است. حمله به خوابگاههای دانشجویی، جستجوی منزل به منزل در برخی شهرها برای بازداشت فعالین و ضرب و شتم وحشیانه ی معترضین در خیابانها در روزهای گذشته موجب گردیده صدها شهروند ترک آذربایجان بازداشت شوند، عده ی بسیاری زخمی شده اند و از سرنوشت برخی نیز هنوز خبری به دست نیامده است.

ما ضمن قدرددانی، تشکر و حمایت از این حماسه ی عظیم ملت شریف ترک(آذربایجان، قشقای و...) و تعظیم در برابر اراده ی آنها به رژیم ایران هشدار می دهیم بیش از این سیاستهای شوونیستی خود را ادامه ندهد و یک بار برای همیشه بداند که ملت تورک، بر سر هویت خود با کسی شوخی ندارد. حکومت ایران آگاه باشد که دفعه ی بعد، شاید کاخ ریاستش سرنگون گردد.

فعالین آذربایجان و تشکلات سیاسی نشان دادند به وقت لازم با کنار گذاشتن تمامی اختلافات تاکتیکی در کنار یکدیگر و همراه با ملت آذربایجان هستند. قیام 18 آبان نشان داد "گوج بیرلیکده دیر". ما ضمن تشکر از تمامی فعالین آذربایجانی و تشکلات سیاسی در برپایی این همکاری بزرگ تداوم این امر را در تمامی مناسبتها آرزومندیم.

بازداشتهای گسترده در شهرهای آذربایجان جنوبی و اعمال سیاست مشت آهنین، نه تنها به بقای رژیم کمکی نخواهد کرد که آتش خشم ملت را بیش از پیش شعله ور خواهد نمود. رژیم ایران بداند که نتیجه ی این بازداشتها چیزی جز آغاز دوباره ی اعتراضات نخواهد بود و این بار ملت تورک بخشندگی خود را برایتان نشان نخواهد داد. ما ضمن محکوم کردن شدید این بازداشتها آزادی بی قید و شرط دستگیرشدگان و برخورد قانونی با عوامل ضرب و شتم فعالین آذربایجانی را خواستاریم.

یاشاسین تورک میللتی

یاشاسین آزربایجان

جنبش دانشجویی آذربایجان- آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter