English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

BBC فارسی؛ مبلغ ترور، تجزیه و توسعه طلبی قومی- دورنانیوز

 استعمار فرتوت انگلیس از سالهای نه چندان دور با اشغال کشورهای متعدد در اقصی نقاط دنیا و غارت هستی ملت ها پرچمدار جنایات ظلم ها و ستم در سراسر جهان بوده است.با ورود امپریالیسم تازه نفس آمریکا به صحنه های نظامی سیاسی اقتصادی و فرهنگی عملا بخشی از هژمونی استعمارو غارت به بانکی ها سپرده شد اما هنوز نقش ویرانگر و ضد مردمی انگلیس در تمامی عرصه های بین المللی حائز اهمیت می باشد.

برپایی کودتا علیه نظام های مردمی تلاش برای تجزیه کشورها حمایت از گروههای تروریستی برنامه ریزی موزیانه برای ایجاد جنگ بین کشورهای همسایه غارت معادن و منابع جهان سوم ایجاد شبکه های جاسوسی هنجارشکنی و تاسیس موسسات و برپائی سمپوزیوم های مغایر با اصول اخلاقی پذیرفته شده متعارف ایجاد و حمایت از فرقه های ساختگی و… را نمی توان اتفاقات جدا از هم تلقی کرد. مسائل و رویدادهایی که از ماهیت ساختاری کارگزاران و سیاستمداران لندن در ۱۰۰سال اخیر حکایت می کند.

نقش غیرقابل انکار حاکمان انگلیس در سرنگونی سلسه ترک تبار قاجار و روی کار آوردن رژیم وابسته و نژاد پرست پهلوی به پادشاهی قزاق بی سواد رضا پالانی یا همان رضاخان فروپاشی امپراطوری عثمانی به وجود آوردن فرقه بهائیت کودتای ۲۸ مرداد تجزیه بحرین حایت از نظام وابسته و شونیستی پهلوی و پشیبانی از چهره های مرموزی چون محمدعلی فروغی(ذکا الملک) نژادپرست و فضل الله زاهدی و… و کمک های مستمر به رژیم بعثی در حمله به میهن اسلامی و پناه دادن به باندها و محافل سلطنت طلب در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و… فصولی هستند که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

اما هئیت حاکمه کاپیتالیست های انگلیس همزمان در چند دهه گذشته با تاسیس شبکه تلویزیونی جهانی BBC عملا سیاست تاثیر گذاری بر تحولات کشورها خصوصا کشورهای جهان سوم و دنیای اسلام را با ساز و کارهای جدیدی هدایت می کنند.

کانال جهانی BBC با پخش برنامه های تلویزیونی به ۲۸زبان مختلف که اخبار و مسائل کشورهای مختلف را پوشش میدهد.عملا به تاثیرگذارترین رسانه استعماری دنیا تبدیل شده است. از این منظر کشورهایی چون فرانسه آلمان ایتالیا روسیه چین ژاپن و حتی آمریکا با وجود توان اقتصادی فراوان قابل مقایسه با استعمار پیر (انگلیس) نمی باشند.

اما در میان ۲۸بخش کانال جهانی BBC بخش BBC فارسی با جذب افرادی که سابقه حمایت از گروه های ترویستی را دارند عملااین بخش از کانال جهانی BBC را به اتاق فکر و ارگان تبلیغاتی گروههای ترویستی تبدیل کرده است!انعکاس مسائل و اتفاقات شمال عراق و شمال سوریه با رویکرد جانبدارانه از قومی خاص، خبر از یک ارتباط همه جانبه ارگانیک و هدفدار را تداعی میکند.

دوربین ها و گزارشات تقریبا همه جانبه ژیار گل و نفیسه کوهنورد و…و تشکیل میز گردهای سیاسی با حضور عناصر گروهک های ترویستی و جنایتکار کومله، دمکرات،پژاک و سمپاتها و هواداران آنها در مناسبت ها ومراسمات مختلف نشان می دهد که در سطح منمطقهBBC فارسی بلندگو و تریبون جریانی خاصی است که تمامیت ارضی و امنیت کشورهای منطقه را نشانه گرفته است.

انعکاس و حمایت از توسعه طلبی گروههای تجزیه طلبی که در ۳۵سال گذلشته ۱۰هزار مرزدار را در آذربایجان غربی به شهادت رسانده اند و دادن لقب مبارز به ترویست های خشونت طلب امر ساده ای نیست و نوعی مشروعیت بخشیدن به جریاناتی است که ساختن کشور توهمی و خیالی خود را در سرزمین و خاک دیگر ملت ها را با ترور و کشتار در سرلوحه برنامه خود قرار داده اند.

در واقع می توان BBC فارسی را نوعی شریک کشتار دهها هزار شهروندی دانست که به ناحق به زمیه ریخته است،چرا که حمایت رسانه ای و القاء حق بودن در ادعای مضحک بر سرزمین دیگر اقوام و ملل حاکی از برنامه و طرحی مستمر است که در آن منافع نامشروع دولت انگلیس و BBC فارسی و گروهای خشونت طلب مسلح از یک مجرای خاص تعریف شده است.براستی اهداف گردانندگان پشت پرده BBC فارسی و برنامه ریزان آن در خاورمیانه چیست و چه نفعی از حمایت گروههای توسعه طلب قومی می برند که پی رسوائی حمایت از این تشکیلات تروریستی مسلح و خشونت طلب را به تن خود می مالند و عملا به اندازه ۲۰شبکه خود این گروههای تروریستی به پوشش خبری این جریانات می پردازنند؟!

پوشش خبری ، بزرگنمایی،مصاحبه ها و میزگردها با عوامل، هواداران و سیاستمداران گروههای ۴گانه کومله، دمکرات،پژاک،پ.ک.ک و ی.پ.ک و انعکاس نقشه های توسعه طلبانه جغرافیائی هدفی جز تجزیه کشورهای سوریه،عراق،ایران و ترکیه ندارد که BBC فارسی با تشکیل کار گروههای فرهنگی، تبلیغی و خبری بیشترین ساپورت را در این راستا انجام می دهد و از قباهت عمل ننگین خود در مجامع جهانی و سازمانهای حقوق بشری نیز هراسی ندارد!

فداکاری و مقاومت دلاورانه ترکمن های آمرلی در مقابله با داعش انعکاسی در رسانه به اصطلاح ازاد !BBC فارسی ندارد! اما هر کجا تفنگ بدستی که زیز پرچم فلان گروه حزبی و قومی خاص در شمال عراق و سوریه ایستاده، دوربین های مختلف و گزارشات متعدد با بزرگنمائی BBC فارسی به سر خط خبرها تبدیل می شود!

سکوت و حمایت علنی و گاه موزیانه و گزارشات وارونه BBC فارسی از حوادث کشتار مسلمانان میانمار،ترکستان، چین،کشمیر،قره باغ،بالکانعیمن،بحرین،فلسطین و لبنان و همسوئی با آمریکا در ویران نمودن لیبی،سوریه،عراق،افغانستان حاکی از مواضع و سیاست های ضد اسلامی BBC می باشد.

پخش اخبار،گزارشات،تحلیل ها و فیلم هایی با سمت و سوی ضد ترکی و عدم پوشش اخبار و حوادث آذربایجان عادتی نژاد پرستانه ازBBC فارسی است که به یک رویه تبدیل شده است.همانطور که چندی پیش نیز بینندگان این شبکه ضد آذربایجانی مشاهده کردند چگونه BBC فارسی با پخش گزارشات مستقیم،تحیل ها و فیلم های گوناگون از مراسمی که در ارمنستان و با حضور ۴ رئیس جمهوری که … و خود متهم به نسل کشی (صربستان،روسیه، ارمنستان و فرانسه )سعی در حق به جانب نشان دادن ادعای کذب و توهمی کشتار ارامنه توسط امپراطور عثمانی را داشت!

پوشش اخبار و کمک معنوی و فرهنگی به استیلای سرمایه داری بر جهان سوم نشان از مواضع استعماری این شبکه را به ثبوت می رساند.انعکاس مواضع و تبلیغ ماهیت و اهداف گروهای مسلح و خشونت طلب قومی در عراق،سوریه،ایران و ترکیه حاکی از این حقیقت تلخ است که BBC حامی ترور،تجزیه طلبی و خشونت در تمامی ابعاد و پرچمدار حمایت از فروپاشی کشورهاست و در یک کلام BBC فارسی ماهیتی ضد اسلامی و ضد آذربایجانی دارد.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter