English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

رافق تقی، قتل بر اساس یک فتوی!

رافق تقی دین اسلام را ریاکارانه و روحانیت را ابزار افزایش ممنوعیت ها و عقب افتادگی ها دانسته بود! رافق تقی از سوی دادگاهی در جمهوری آذربایجان به دو سال زندان محکوم شد! آخوندها هم فرمان قتلش را دادند و سپس به رافق تقی با چاقو حمله شد و رافق تقی پس از چهار روز بستری شدن در بیمارستان در روز چهارشنبه دوم آذرماه سال ۱۳۹۰ در بیمارستانی در باکو درگذشت .....

فتوای قتلی که به وسیله ایة الله فاضل لنکرانی صادر شد چنین است: "چنین شخصی چنان چه مسلمان زاده باشد با اعترافات مذکور مرتد است و چنان چه کافر بوده از مصادیق ساب النبی است و در هر صورت بر فرض چنین اعترافاتی قتل او بر هر کس که به او دسترسی داشته باشد لازم است! مسئول روزنامه مذکور که چنین افکار و عقایدی را با علم و توجه منتشر می کند نیز مشمول همان حکم است!"

این فتوای قتل نویسنده اهل جمهوری آذربایجان رافق تقی است! این فتوی در چهارم آذرماه ۱۳۸۵ صادر شد که در آن صراحتا دستور قتل این نویسنده داده شده است! پس از صدور این فتوی زندگی رافق تقی با مشکلات عدیده ای مواجه شد! یکی از دوستان نزدیک رافق تقی می گوید: "آخرین دیدار ما در قهوه خانه ای نزدیکی مجسمه آنا سلطانوا در گنجلیک بود، او تعریف می کرد کلا زندگی برای او سخت بوده اما پر انرژی کار می کرد، بعد از فتوی دستگیر شد و دو سال حبس بود! پس از آزادی هم که هر وقت مقاله می نوشت با موجی از توهین و تحقیر دینداران رادیکال مواجه بود! خودش پیش بینی می کرد روزی احتمالا به جان او سوء قصد کنند و دغدغه ترور داشت اما آزادانه و بدون هراس کار و فعالیت می کرد!"

http://www.dw.com/fa-ir/%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%D9%87%D8%A7-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%85/a-15558448

رافق تقی به دلیل انتشار مطلبی از سوی دادگاهی در آذربایجان به اتهام تفرقه مذهبی مجرم شناخته شد و به دو سال زندان محکوم شد! رافق تقی در مقاله ای با عنوان: "ما و اروپا" در نشریه: "صنعت" به سردبیری سمیر صداقت انتقاداتی را متوجه دین اسلام کرده بود و آن را اصولی ریاکارانه دانسته بود و همچنین در مورد روحانیت در جهان اسلام نوشته بود که روحانیت در جهان اسلام صرفا عبارت از افزایش ممنوعیت ها و عقب افتادگی ها و تکمیل تدریجی آنهاست:

http://plan.persianblog.ir/post/29

پس از این فتوای مذهبی، رافق تقی مورد حملات چاقو قرار گرفت و پس از چهار روز بستری شدن در بیمارستان در روز چهارشنبه دوم آذرماه سال ۱۳۹۰ در بیمارستانی در باکو درگذشت! رافق تقی در گفتگوئی در بیمارستان باکو حادثه سوء قصد را این گونه شرح می دهد: "ساعت ده شب به من حمله کردند، ضارب صورتش را پوشانده و حتی یک کلمه هم صحبت نکرد و اگر چنین می کرد من از لهجه می توانستم او را شناسائی کنم، من در طول هفته فقط یک روز ساعت ده شب به خانه‌ برمی گردم، شخص ضارب دقیقا اطلاع داشت که در کدام شب دیر برمی گردم، آنها مراقب من بودند و این حمله را سازماندهی کرده بودند، ضارب به من هفت ضربه زد!"

http://www.dw.com/fa-ir/%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%D9%87%D8%A7-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%85/a-15558448

رافق تقی در گفتگوئی دیگر در همان بیمارستان می گوید که این سوء قصد یا از سوی دینداران افراطی آذربایجان است و یا از سوی عوامل ایران سازماندهی‌ شده است! رافق تقی در این گفتگو انگيزه سوء قصد را نوشته های انتقادیش درباره اسلام افراطی و خصوصا آخرين مقاله اش تحت عنوان: "ايران و جهانی سازی" می داند، بسیاری از رسانه های وابسته به اقتدارگرایان در ایران نیز آشکارا یا تلویحی از این قتل حمایت کردند!

وبسایت تابناک در نوشته ای با عنوان: "جزئیات هلاکت سلمان رشدی آذربایجان" و از قول خبرگزاری فارس از این قتل با عنوان: "اعدام" نام برد نوشت: "پس از توهین رافق تقی نویسنده صهیونیست به حضرت محمد صلی الله علیه و آله چندین عالم بزرگ از علمای شیعه در پاسخ به مقلدین خود در جمهوری آذربایجان عامل توهین به پیامبر اکرم (ص) در روزنامه صنعت جمهوری آذربایجان را در صورت اعتراف به آگاهانه بودن اقدام خود واجب القتل دانستند! بعد از این فتوی و اعتراضات قشر متدین جمهوری آذربایجان رافق تقی بازداشت و به زندان طولانی مدت محکوم شد اما الهام علیف رئیس جمهور کشور آذربایجان طی حکمی در سال ۲۰۱۱ او را نیز مشمول عفو عمومی زندانیان قرار داد و آزاد شد، این نویسنده اسلام ستیز پس از آزاد‌ شدن از زندان نیز مجددا طی مقالات و مصاحبه هائی کماکان توهین و اهانت به مقدسات دین مبین اسلام را ادامه می داد که هفته گذشته توسط افرادی ناشناس اعدام شد!"

https://www.tabnak.ir/fa/news/206121/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D9%84%D8%A7%DA%A9%D8%AA-%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%B4%D8%AF%DB%8C-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86

رافق تقی در پنجم اوت ۱۹۵۰ در روستای حوش جپانلی در جمهوری آذربایجان به دنیا آمد، او از دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان فارغ التحصیل شد و به عنوان پزشک در مناطق روستائی کشور خدمت می کرد، او پس از تحصیلات در رشته کاردیولوژی یا قلب و عروق به تحصیل ادامه داد و از آکادمی پزشکی مسکو فارغ التحصیل شد و از سال ۱۹۹۰ در بخش خدمات بیمارستان باکو به کار مشغول شد.

او پزشکی بود که به روزنامه نگاری علاقه مند بود و از این رو به روزنامه نگاری روی آورد، رافق تقی در مصاحبه ای مطبوعاتی در مورد فتوای قتل خود گفته بود: "هفت ایة الله برای مرگ من فتوی داده اند! برخی از آنها دار فانی را وداع گفتند، اینان که به اصطلاح خادمان دین هم هستند و به نام دین فتوای قتل دیگران را صادر می کنند کارشان بی معناست، من مثل این ایة الله ها کتاب های دینی زیادی نخواندم و بیشتر کتاب های علمی خواندم اما برای کسی آرزوی مرگ نمی کنم! بگذار زندگی کنند، نکش و حکم قتل صادر نکن! زندگی را هدیه کن نه مرگ را ! من هم از شما خوشم نمی آید اما من به مرگ شما حکم نمی کنم، پس به من بگوئید چه کسی به خدا نزدیکتراست؟ من از ایة الله ها هم به خدا نزدیکترهستم!"

http://www.dw.com/fa-ir/%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%D9%87%D8%A7-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%85/a-15558448

فتوای قتل دگراندیشان از سوی مراجع تقلید و روحانیان امر تازه ای نیست! پیش از این نیز روح الله خمینی در فتوائی حکم قتل سلمان رشدی نویسنده انگلیسی کتاب: "آیات شیطانی" را داده بود! روح الله خمینی در این فتوا گفته بود:

بسمه تعالی، انا لله و انا الیه راجعون، به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می رسانم مؤلف کتاب آیات شیطانی که علیه اسلام و پیامبر و قرآن تنظیم شده است همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن محکوم به اعدام می باشند! از مسلمانان غیور می خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند سریعا آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس که در این راه کشته شود شهید است ان شاء الله! ضمنا اگر کسی دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد! والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته! روح الله الموسوی الخمینی ۲۹ بهمن ۱۳۶۷ / ۱۷ رجب

پس از این فتوای قتل نهادهائی در ایران برای این قتل جایزه تعیین کردند:

http://www.bbc.com/persian/iran/story/2005/01/050120_mj-rushdie-khamenei.shtml

بنیاد پانزده خرداد رقمی معادل دو ميليون و هشتصدهزار دلار برای عمل به اين فتوی اختصاص داده است! این گونه نیست که حکم قتل بیدینان و مرتدان و ناباورمندان در ایران تنها مبنائی شرعی داشته باشد بلکه قانون نیز بر آن صحه گذاشته است! طبق ماده ۲۲۶ قانون مجازات اسلامی: "«قتل نفس در صورتی موجب قصاص است که مقتول شرعا مستحق کشتن نباشد و اگر مستحق قتل باشد قاتل بايد استحقاق قتل او را طبق موازين در دادگاه اثبات کند." یکی از قتل هائی که مقتول در آن مستحق قتل است ارتداد است!

منبع:

https://tavaana.org/fa/Rafiq_Ta%C4%9F%C4%B1

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter