English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

اعتراضات گسترده در سولدوز در پی تقلب گسترده در انتخابات؛ همکاری رژیم ایران و گروهکهای تروریستی کرد+ تصاویر+ ویدیوها

آذوح: خبری که پیش از این از طریق منابعی به گوش فعالین ملی رسیده و آذوح نیز چندین بار به آن اشاره کرد، واقعیت پیدا کرد.

رژیم ایران و علی الخصوص دولت روحانی، نام نامزد کرد را از صندوقهای رای در سولدوز بیرون آورد و حسین زاده به عنوان منتخب مردم معرفی شد. این در حالی است که آرای اخد شده در منطقه، بسیار بیشتر از کل واجدین شرایط بوده و تنها در اوشنو، میزان مشارکت بیش از 140 درصد اعلام شده است!

در پی این تقلب و گستاخی بزرگ از سوی رژیم ایران و همکاری مسئولان با گروهکهای تروریستی کرد، مردم ترک سولدوز به پا خواسته و از اولین ساعات صبح امروز با تجمع در خیابانهای این شهر و مقابل فرمانداری سولدوز خواهان برخورد با عوامل این تقلب و ابطال آرای مخدوش شده اند.

بع گزارش آذوح گفتنی است همچنان که پیش از این نیز اشاره شده است دولت حسن روحانی جهت سرکوب حرکت ملی آذربایجان جنوبی، تاکنون بیشتر کوشش را داشته و در 3 سال گذشته بسیاری از مسئولان آن این امر را آشکارا اعلام داشته اند.

از توهین برنامه ی فیتیله تا اظهارات وزیر ارشاد مبنی بر فارسی زبان بودن ایران، دیدار چندین باره ی یونسی با گروههای کرد و اعلام اینکه آذربایجان غربی متعلق به کردهاست، و در نهایت روزنامه ی همشهری که آذربایجان غربی را سرزمین کردها اعلام کرد. موارد بسیاری نیز وجود دارد که در این لیست لازم به اشاره به آنها نیست.

از چند ماه گذشته تلاش این نیروها در اورمیه و سولدوز برای انتخاب شدن نماینده ی کرد آغاز شده و کار به آنجا رسید که در سولدوز فعالین این شهر دو بار اعلامیه هایی صادر کرده و نسبت به این رفتارها هشدار دادند.

رئیس ستاد انتخابات اصلاح طلبان در آذربایجان غربی این اختیار را یافت که از طرف دولت روحانی با نامزدهای کرد وارد معامله شود و یک ماه قبل اسماعیل.م در جلسه ی خصوصی با اطرافیان خود از انتخاب قطعی یک کرد در سولدوز و یک کرد در اورمیه خبر داد! وی حتی در پاسخ به این سوال که اگر این نماینده را شورای نگهبان رد صلاحیت کند چه می کنید گفته بود "یکی دیگر را معرفی می کنیم. در هر حال کرد باید انتخاب شود!".

هفته ی گذشته نیز ملا قریشی در اورمیه در پاسخ به هشدارهای فعالین آذربایجانی در خصوص این امر گفت: "آن زمان آقای حسنی بود که از این اتفاقات نمی افتاد. الان دیگر اوضاع فرق کرده. نامزد کرد انتخاب خواهد شد".

مردم غیور سولدوز با آگاهی از این رغتارها به خیابانها آمده و خواستار ابطال این رذالت انتخاباتی هستند.

ویدویی از این اعتراضات را از لینکهای زیر مشاهده فرمایید:

https://www.facebook.com/198769843510278/videos/917552241632031/

https://www.youtube.com/watch?v=4t-sVgaIlw0&feature=youtu.be

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

آذوح

 

آذوح: طبق قانون انتخابات در ایران در صورت هجوم برنامه ریزی شده و گسترده برای تغییر نتیجه ی انتخابات در یک منطقه، آن رای گیری باطل خواهد شد.

تصاویر زیر گوشه ای از ورود تعداد زیادی از اکراد با ماشینهای با پلاک شهرهای همجوار سولدوز است که آشکارا در حال تغییر غیرقانونی نتیجه ی انتخابات هستند.

ویدیوها و تصاویر تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد گردید.

از شهروندان ساکن سولدوز نیز خواهش می گردد در صورت داشتن چنین تصاویری آنها را انتشار داده و این اسناد را منتشر نمایند.

آذوح

 

آذوح: مردم غیور سولدوز علیرغم تمامی فشارها و حملات ماموران یگان ویژه همچنان به اعتراضات خود در سطح شهر ادامه می دهند.

صدها نفر با حضور در مقابل فرمانداری تا آخرین ساعات امشب خواستار ابطال انتخابات غیرقانونی در سولدوز هستند.

حاضران یک صدا شعار می دهند: بو توپراقدان پای اولماز سولدوز کوردوستان اولماز

اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود.

برای دیدن ویدیو بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://www.facebook.com/198769843510278/videos/917672874953301/

https://www.youtube.com/watch?v=KzvKNVwQMnc&feature=youtu.be

آذوح

 

آذوح: اعتراضات در سولدوز در دومین روز خود ادامه دارد.

به گزارش آذوح مردم ترک سولدوز در اعتراض به تقلب گسترده در انتخابات مجلس ایران و انتخاب شدن نامزد کرد از سوی مسئولین، به خیابانها آمده اند. امروز از ساعت 5 بعد از ظهر با دعوت فعالین آذربایجانی این تجمعات در مقابل فرمانداری ادامه یافته است.

از صبح امروز اینترنت در سطح شهر قطع گردیده و برقراری تماسهای تلفنی نیز به سختی صورت می گیرد. روز گذشته چند صد مامور یگان ویژه از شهرهای اطراف سولدوز جهت برخورد با معترضین به این شهر وارد شده اند.

گفتنی است علیرغم قبول وقوع تقلب در انتخابات از سوی نماینده ی رهبری و فرمانده سپاه در منطقه، فرمانداری سولدوز همچنان بر انتخاب شدن نماینده ی کرد اصرار دارد. گفتنی است فرماندار سولدوز از کردهای سایین قالا است که توسط دولت اصلاح طلب روحانی به روی کار آمد.

در روزهای گذشته گزارشاتی از تبانی دولت روحانی با گروهکهای تروریستی کرد در منطقه منتشر گردید. در چند روز آینده نیز با ارائه ی اسنادی جدید در این خصوص از دستور دولت روحانی از چند ماه قبل جهت انتخاب کردن نامزد کرد در سولدوز و یک نامزد کرد در اورمیه (با ذکر اسامی و مناصب دولتی افراد) نوشته خواهد شد.

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter