English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

تلگراف: دونالد ترامپ از محمود احمدی نژاد بدتر است

آذوح: مقاله‌ای از رابرت تیت در روزنامه تلگراف

رفتار زننده پیشتاز انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان برای ریاست جمهوری آمریکا با رقبای اش شخصا توهین آمیزتر از هر آن چیزی است که رییس جمهوری پوپولیست و پیشین ایران به آن متهم بود و از نحوه رفتار بد او در دفتر ریاست جمهوری خبر می داد.

دیدن دونالد ترامپ در چند ماه گذشته من را به یاد یک عوام‌فریب تهییج کننده توده انداخت که مدت طولانی کارهایش را دنبال می کردم.

اشاره ام به آدولف هیتلر یا بنیتو موسیلینی نیست – دوره کار ژورنالیستی من اگر چه طولانی است، اما آنقدر به عقب برنمی گردد – بلکه درباره محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری تندخو و تحریک آمیز ایران در سال های اخیر حرف می زنم که مانند پیشتاز جمهوریخواهان در انتخابات آمریکا اظهارنظرات مورد علاقه رسانه ها را با نادانی عمیق از امور جهانی در یک معجون سمی مخلوط می کند.

با این وجود پس از دیدن مناظره تلویزیونی پنجشنبه شب جمهوریخواهان در دیترویت میشیگان به این نتیجه رسیدم که ترامپ حتی احمدی نژاد را – هر چقدر هم که رد هولوکاست و تهدیدهای بی پایانش علیه اسراییل مردود بود – پشت سر گذاشته است.

اقدام میلیاردر ستاره برنامه های تلویزیونی در تحقیر مارکو روبیو به عنوان "این آدم کوچولو"، و "مارکو کوچولو" فضاحتی نشانگر بی کلاسی و بی احترامی به شأن انسانی بود.

احمدی نژاد در یک مناظره تلویزیونی زنده با رقیب اصلی اش میرحسین موسوی در جریان انتخابات سال ۱۳۸۸ رفتاری بی شرمانه و تحقیرآمیز داشت. با این وجود او تا این حد خود را به سطح توهین به ظواهر فیزیکی رقیب مخالف اش پایین نیاورد.

رفتار مبتذل و سبک دونالد ترامپ روند سیاسی آمریکا را نازل کرده است و باید پرسید وقتی مردم آمریکا از او حمایت می کنند می دانند – آنطور که میت رامنی اشاره کرد – فریب خورده فرض می شوند. اگر مارکو روبیو "آدم کوچولو" است، پس میلیون ها آمریکایی که سرخوردگی شان از شرایط اقتصادی کارزار انتخاباتی کنونی مبتنی بر خشم عمومی را راه انداخته است از نظر دونالد ترامپ متکبر چه هستند؟

دونالد ترامپ می گوید از واژه "سیاستمدار" متنفر است، اما این سیاستمدارها یقینا بهتر از او نباشند، دست کم بدتر از او نیستند.

از یاد نبریم که احمدی نژاد انتخابات ۸۸ را با تقلب گسترده ربود و میرحسین موسوی و مهدی کروبی، کاندیداهای رقیب، همچنان در حبس خانگی هستند.

مراقب مستبدین پر گویی باشید که ادعا می کنند سوغات شان برای مردم اخلاق است.

اما آنجا ایران بود و اینجا آمریکا – امید جهان آزاد – است. متحدان آمریکا نظاره گر علائمی هستند و به طور فزاینده ای از این که به ترامپ برای طرح های سیاسی افراطی و بی پروایی هایش سخت گرفته نمی شود، ناراضی اند.

آمریکا! جهان نظاره گر عملکرد شما است، و انتظار می کشد.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter