English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

روزنامه سعودی: ۱۳ ایرانی به اتهامات تروریستی در زندان های عربستان هستند

آذوح: روزنامه سعودی "سعودی جازیت"  می گوید ۹ ایرانی در ۱۰ روز اخیر در عربستان سعودی دستگیر شده‌اند. این روزنامه سعودی به نقل از منابع امنیتی عربستانی نوشته با دستگیری‌های اخیر، تعداد بازداشت شدگان ایرانی با اتهامات تروریستی به ۱۳ نفر رسیده است.

این مقام امنیتی گفته بازداشت شدگان اخیر بخشی از دو گروه بودند، گروه اول که ۷ متهم دارد و گروه دوم که شامل دو نفر بود. او گفته ایرانی ها سعی نکردند فرار کنند و مقاومتی هنگام دستگیری نشان ندادند.

بر اساس این گزارش، چهار ایرانی نیز از قبل در بازداشت بودند که یکی از آنها همراه با ۱ تبعه افغان و ۳۰ تبعه سعودی راهی زندان شده است. اتهام آن‌ها حضور در عملیاتی جاسوسی مرتبط با ایران است. این گروه ۳۲ نفره بین مارس و مه ۲۰۱۳ بازداشت شدند.

همچنین عنوان شده که دادستان عربستان، مجازات مرگ را برای شمار زیادی از اعضای این گروه درخواست کرده است. دادستان مدعی است که این افراد با مقامات و دیپلمات‌های ایرانی در سفارت ایران در ریاض و کنسول‌گری ایران در جده و مقر نماینده ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی در ارتباط بوده‌اند.

در پی افزایش تنش‌های ایران و عربستان و حمله به امکان دیپلماتیک سعودی در تهران و مشهد، این دو کشور رابطه دیپلماتیک خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

voa

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter