English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

اعدام‌ها در ایران از سر گرفته شد

آذوح: پس از حدود ٥٠ روز از پایان انتخابات مجلسین در اسفندماه، بار دیگر روند اجرای احکام اعدام در زندان‌های حکومت اسلامی ایران آغاز گردیده است.

از عصر روز دوشنبه 23 فروردین‌ماه نزدیک به ١٠ تن در زندان رجایی‌شهر کرج به سلول‌های انفرادی منتقل شده‌اند که احتمال اعدام آنان قریب‌الوقوع می‌باشد.

این تعداد از زندانیان که برخی منابع شمار آنها را ١٢ تن عنوان کرده‌اند، متهم به "قتل و قصاص" بوده و قرار است حکم آنان صبح روز چهارشنبه ٢٥ فروردین‌ماه، به اجرا درآید.

روند اجرای اعدام‌ها در آستانه‌ی انتخابات هفتم اسفندماه بنابه برخی دلایل و ملاحظات قوه قضایی حکومت اسلامی متوقف شده بود به نحوی که از دی‌ماه تاکنون هیچ اعدامی در زندان رجایی‌شهر صورت نگرفته است.

در همین ارتباط، اوایل هفته جاری ٥ تن در زندان مرکزی شهر رشت در استان گیلان به‌ دار آویخته شدند.

همچنین روز ٢٣ فروردین‌ماه حکم اعدام یک شهروند تُرک در زندان تبریز به اتهام "زنا" اجراء شد.

بر پایه سخنان فعالین حقوق‌بشر، به هنگام هر رویداد مهم سیاسی در داخل ایران که توجه جامعه‌ی جهانی را به خود جلب کند، روند اعدام‌ها کاهش می‌یابد و انتخابات اسفندماه گذشته به سبب شرایط پس از برجام و رقابت میان بلوک‌های قدرت، حائز اهمیت ویژه برای رسانه‌های خارجی بود.

روز سه‌شنبه گذشته، سازمان عفوبین‌الملل آمار اعدام‌ها در ایران طی سال گذشته میلادی را "بی‌سابقه" توصیف کرد و اعلام کرد: "در این سال ٩٧٧ نفر در ایران اعدام شده‌اند".

دبیرکل این نهاد غیر انتفاعی، روند دادرسی برای اعدامی‌ها را "شدیداً ناعادلانه" تلقی کرده و آن را "قتل‌عام" خواند.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter