English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

انتقاد مطهری از مصوبه تعطیلی روز «آغاز امامت امام زمان»

آذوح: علی مطهری، نماینده تهران، روز سه‌شنبه مصوبه مجلس شورای اسلامی برای تعطیل اعلام کردن روز درگذشت امام یازدهم شیعیان و آغاز امامت مهدی را «موجب وهن» این نهاد توصیف کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه، ۱۴ اردیبهشت، خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای مطهری همچنین ابراز امیدواری کرد که این مصوبه مجلس «جبران» شود.

در مقابل این مخالفت صریح، در همین روز محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، از واکنش روشن به اضافه شدن یک روز به تعطیلات رسمی کشور سر باز زد.

آقای نوبخت در پاسخ به این كه اضافه شدن یک روز به تعطیلات رسمی كشور در سال «اقتصاد مقاومتی» را چگونه تحلیل می‌کند گفت که «این موضوع باید از نمایندگان مجلس پرسیده شود».

به گزارش خبرگزاری ایرنا، آقای نوبخت افزود که این «تعطیلی برای روز خاصی است و اگر حرفی بزنیم مورد اتهام قرار می‌گیریم».

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه، ۱۳ اردیبهشت، تصویب کردند تا روز هشتم ربیع‌الاول از سال قمری به عنوان تعطیلی رسمی در تقویم ایران ثبت شود.

شیعیان ۱۲ امامی اعتقاد دارند که این روز، روز کشته شدن حسن عسکری، امام یازدهم شیعیان، است و با مرگ او، امامت مهدی، امام آخر شیعیان که آنها او را «منجی نهایی» می‌دانند، آغاز می‌شود.

پیشتر در جریان تصویب این طرح، غلامرضا کاتب، کمال‌الدین پیرموذن و احمد توکلی، سه نماینده مجلس، در تذکرات جداگانه‌ای گفته بودند که این تعطیلی به اقتصاد ایران ضربه می‌زند و بار مالی برای دولت خواهد داشت.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter