English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

بازگشت بریتیش پترولیوم به ایران

آذوح: معاون وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران از آغاز به کار دفتر نمایندگی «بریتیش پترولیوم» در تهران خبر داد.

معاون وزیر نفت می‌گوید که ایران از همه حداکثر توان و ظرفیت خود برای رسیدن به میزان تولید پیش از تحریم‌ها استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رکن‌الدین جوادی معاون وزیر نفت ایران عصر پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت گفت که دفتر نمایندگی شرکت «بریتیش پترولیوم» تابستان امسال فعالیت خود را در تهران آغاز می‌کند.

به گفته جوادی این شرکت علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز ایران است. او گفت که «بی‌پی مانند گذشته نیست و علاقمند به انتقال فناوری و سرمایه به کشورمان هستند».

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران همچنین از امکان رایزنی با نمایندگان شرکت شل در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی نفت و گاز تهران خبر داد و گفت که «درهای نفت را به روی شرکت‌های غربی و شرقی باز گذاشته‌ایم.»

جوادی از آماده‌سازی قراردادهای جدید نفتی ایران برای ارائه با شرکت‌های بین‌المللی تا پایان خرداد امسال خبر داد و گفت که «سهم شرکت‌های ایرانی در مشارکت با شرکت‌های خارجی در قراردادهای جدید نفتی بر اساس میزان آورده خواهد بود و سهم مشخصی در قرارداد‌ها ذکر نمی‌شود».

او از عدم برگزاری «کنفرانس لندن» که قرار بود به منظور رونمایی از قراردادهای نفتی ایران برگزار شود، خبر داد و گفت: «اکنون فضای ایران برای این رونمایی باز است.»

برگزاری این کنفرانس پیش از این با مخالفت سپاه پاسداران و برخی از نمایندگان مجلس روبرو شده بود. فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء گفته بود که “ایران نیازی به حضور شرکت‌های خارجی ندارد”. با این حال بیژن زنگنه وزیر نفت ایران شرکت‌های داخلی را «ناتوان و گران‌فروش» دانسته بود.

مدیر عامل شرکت ملی نفت همچنین در باره میزان تولید نفت ایران گفت که «از حداکثر توان و ظرفیت خود برای تولید استفاده می‌کنیم». او دلیل این اقدام را «عدم پایبندی اعضای اوپک به سهمیه بندی تولید» دانست.

به گفته جوادی تولید نفت ایران در حال حاضر «به مرز ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز رسیده و صادرات نفت ایران ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز است».

معاون وزیر نفت تعامل با دیگر تولید کنندگان نفت جهان را وابسته به این دانست که «ایران به میزان تولید پیش از تحریم‌ها برسد». بر اساس گزارش وزارت نفت میزان تولید روزانه نفت ایران پیش از تحریم‌ها چهار میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه بود.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter