English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

خامنه‌ای: ایران‌ستیزی و شیعه‌ستیزی سیاست قطعی آمریکاست

آذوح: رهبر جمهوری اسلامی، آمریکا را نماینده "جریان جاهلیت" و حکومت ایران را نماینده "جریان بعثت" معرفی کرد. از نظر آیت‌الله خامنه‌ای، تقابل ایران با آمریکا در این عرصه عامل اصلی تهدیدها علیه ایران است.

علی خامنه‌ای روز پنجشنبه (۵ مه/ ۱۶ اردیبهشت) بار دیگر به آمریکا حمله و واشنگتن را به نفوذپذیری از "جریان صهیونیستی حاکم بر جهان" متهم کرد.

رهبر جمهوری اسلامی که در حضور "مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی در تهران و جمعی از خانواده‌های شهدا" به مناسبت بعثت پیامبر اسلام سخنرانی می‌کرد، "مهمترین وظیفه امروز امت اسلامی" را "مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی آمریکا" برشمرد و جمهوری اسلامی ایران را "پیشتاز جریان بعثت" معرفی کرد.

به اعتقاد او «امروز سیاست قطعی آمریکا و دولت‌های وابسته به آن، اسلام‌ستیزی، ایران‌ستیزی و شیعه‌ستیزی است».

به زعم آیت‌الله خامنه‌ای، شاخصه اصلی "جریان بعثت" که حکومت ایران پیشتاز آن معرفی شده، "خردورزی هدایت یافته به وسیله پیامبران الهی" است و "مهمترین شاخصه جریان جاهلیت" که بر این اساس آمریکا در رأس آن قرار دارد، "شهوت و غضب" است.

رهبر جمهوری اسلامی در سخنان خود تصریح کرد که تقابل یادشده ‌"بدون هراس از قدرت‌ها" ادامه خواهد یافت: «به همین علت است که ایران به ‌دلیل مخالفت با سیاست‌های آمریکا در منطقه، تهدید به تحریم می‌شود زیرا آنها جمهوری اسلامی را مانع سیاست‌های فزون‌طلبانه خود در منطقه می‌دانند».

او همچنین مبارزه ائتلاف بین‌المللی با گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش سابق) را ظاهری بر شمرد و قدرت‌های غربی را به پشتیبانی از "گروه‌های فاسد و مفسدی" متهم کرد که به گفته او "به نام اسلام جنایت می‌کنند".

در حالی که "دولت اسلامی" خود را رسما به این نام می‌خواند، خامنه‌ای معتقد است که غربی‌ها «واقعا حامی این جریان هستند و در چارچوب اسلام‌ستیزی، در تبلیغات خود از آنها به عنوان "دولت اسلامی" نام می‌برند تا وجهه اسلام را تخریب کنند».

تشدید حملات به "نظام سلطه بین‌المللی"

روز پنجشنبه همچنین حسن روحانی به آمریکا و اسرائیل حمله کرد. رئیس جمهوری اسلامی پیش از سخنان آیت‌الله خامنه‌ای، اسرائیل را "ریشه بسیاری از ناامنی‌ها، ترورها و جنگ‌ها در منطقه" معرفی کرد. او همچنین با اشاره به وضعیت افغانستان و عراق و وجود ناامنی در منطقه، "مسئول همه این جنایت‌ها" را "صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها" برشمرد.

مخالفت با آمریکا و حملات صریح به این کشور که همواره در رأس سیاست‌های جمهوری اسلامی بوده، پس از امضای توافقنامه اتمی وین بیش از پیش ادامه یافته است.

جناح محافظه‌کار افراطی دولت حسن روحانی را به زمینه‌چینی برای ایجاد ارتباط با آمریکا متهم می‌کند. مخالفت به ایجاد ارتباط با آمریکا البته تنها به عرصه سیاسی محدود نمی‌شود.

در روزهای اخیر اعلام شد که ایران ۲۰۰ دستگاه خودرو آمریکایی بارگیری‌شده از کره جنوبی را تحویل نمی‌گیرد. این خودروها سبک و کم‌مصرف هستند، ولی گفته می‌شود مخالفت آیت‌الله خامنه‌ای با "خودروهای سنگین و پرمصرف" آمریکایی دلیل لغو معامله بوده است.

رهبر جمهوری اسلامی در روزهای اخیر در دیدار با معلمان نیز نسبت به تهدیدهای "نظام سلطه بین‌المللی" هشدار داده بود. او با انتقاد از ترویج آموزش زبان انگلیسی، این کار را باز گذاشتن میدان برای "گسترش فرهنگ بیگانه" دانسته بود.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter