English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

طرح مجدد اتهام «مفسد فی‌الارض» علیه محمد علی طاهری

آذوح: آذردخت طاهری، خواهر محمد علی طاهری، زندانی عقیدتی و بنیانگذار عرفان حلقه می‌گوید که مقام‌های قضایی و امنیتی دوباره اتهام «مفسد فی‌الارض» را علیه بردارش مطرح کرده‌اند.

آذردخت طاهری، شنبه ۱۸ اردیبهشت به کمپین بین‌اللملی حقوق بشر در ایران گفت: «ما اکنون بیش از هر زمان دیگر نگران هستیم. طبق گفته وکلایش ایشان باید آزاد می‌شد اما الان اتهام جدیدی برای او ساخته‌اند و اصرار به بازداشت موقت دارند».

تمدید بازداشت موقت محمد علی طاهری به مدت دو ماه دیگر در تاریخ ۱۳ اردبیهشت ماه از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به محمود علیزاده طباطبایی، یکی از وکلایش ابلاغ شد.

خواهر محمد علی طاهری افزود: ‌ «ما واقعاً متوجه نیستیم با او چه مشکلی دارند. چرا پس از پنج سال حبس اتهام‌های جدید برای او می‌تراشند و اصرار به اعدام او دارند. ما از قوه قضاییه می‌خواهیم با استقلال تصمیم بگیرد و تحت نفوذ دستگاه‌های امنیتی نباشد».

به گفته خواهر طاهری،  با وجود پایان حکم  پنج سال حبس برادرش  در ۱۸ بهمن ماه سال گذشته و پرداخت جریمه نقدی ۹۰۰ میلیون تومانی و نقض حکم اعدامش توسط دیوان عالی کشور، «به جای اینکه آزاد شود بازداشت موقت او مرتب تمدید می‌شود».

طاهری از ۱۰ مرداد سال ۱۳۸۹ در زندان به‌سر می‌برد. او پیش‌تر به اعدام محکوم شده بود اما دیوان عالی کشور این حکم را سال گذشته نقض کرد.

عرفان حلقه که محمد علی طاهری بنیانگذار آن در ایران شناخته می‌شود، انواعی از رفتار‌های آیینی فردی و جمعی بر اساس آموزه‌های عرفانی و شبه علمی را در برمی‌گیرد که ادعا می‌شود فرد بر اساس آن‌ها به آرامش دست پیدا می‌کند.

این فعالیت‌ها در یک دهه گذشته در ایران بیشتر از قبل شده‌اند. جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر با عنوان‌هایی چون عرفان‌های انحرافی، عرفان‌های کاذب یا عرفان‌های نوظهور به مقابله با آن‌ها برخاسته است.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter