English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

اد رویس: دولت اوباما بطور "غیرمعمول" سرمایه‌گذاری در ایران را تشویق می‌کند

آذوح: کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا صبح پنجشنبه در نشستی با حضور چند کارشناس، به بررسی برخی فعالیت‌های ایران، از جمله "حمایت از ترورویسم"، برنامه موشک بالیستیک، و "فساد و پولشویی" در این کشور پرداخت.

با توجه به اجرای توافق جامع هسته‌ای و لغو تحریم‌های بین المللی علیه ایران، کارشناسان این موضوع را که سرمایه گذاری‌های خارجی در ایران، با توجه به رفتار این کشور، چه پیامدهایی برای امنیت ملی آمریکا خواهد داشت، بررسی کردند.

اد رویس، رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان، با اشاره به وعده‌های دولت باراک اوباما پس از توافق اتمی ایران گفت، دولت در مقابل "رفتار تحریک آمیز" ایران بسیار ضعیف عمل کرده و سرمایه گذاری در ایران را نیز تشویق می‌کند.

اد رویس گفت "جان کری، وزیر خارجه، این هفته در اروپا بسر می‌برد و با برداشتن گام‌های غیرمعمول سعی دارد به شرکت‌های خارجی اطمینان دهد که ایران آماده معامله است و مقامات دیگر دولت هم می‌گویند رشد اقتصادی ایران به سود امنیت ملی آمریکا است."

اد رویس گفت "متقاعد کردن آنها کار مشکلی است، با توجه به این که سپاه پاسداران ایران از سوی وزارت خزانه داری آمریکا قدرتمندترین بازیگر اقتصادی در ایران توصیف شده است." او گفت این سپاه تروریست است.

الیوت انگل عضو ارشد این کمیته از حزب دموکرات نیز در تایید اظهارات اد رویس گفت، "باید سوال کرد اکنون که تحریم‌ها برداشته شده، پس چرا به جای موجی از سرمایه گذاری، تنها آب باریکه‌ای به ایران سرازیر شده است."

وی خود در پاسخ گفت "نباید تعجب کرد؛ بانک‌ها می‌خواهند با ایران معامله کنند، ولی به خطرات آن هم توجه دارند. آنها شاهد همان روند و رفتار خطرناکی هستند که در مورد  ایران، سال‌ها تجربه کرده‌اند. برنامه غیرقانونی موشک بالیستیک، حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر و فساد (مالی) و پولشویی."

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter