English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

خواننده ترک برنده ی جایزه ی "یوروویژن" شد

آذوح: خواننده ی ترک برنده ی جایزه ی یوروویژن سال 2016 شد.

آوازخوانی تاتار و اهل کریمه با ترانه ای به نام 1944 درباره اخراج صدها هزار تن از ترکهای کریمه در دوران حکومت استالین از اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی، در مسابقه یوروویژن اوکراین را نمایندگی کرد.

جامالا که 32 ساله است می گوید: «من خیلی خسته و در عین حال بسیار خوشحالم. به باورم به اروپا می توانم چیزهایی را بگویم که از آن خبر ندارند.» انتخاب وی در رقابت با دیگر آوازخوانان اوکراینی یکشنبه شب و دو سال پس از آن صورت گرفت که دولت روسیه، کریمه را به انضمام اراضی خود درآورد.

روسلانا، برنده یورو ویژن سال ۲۰۰۴ میلادی و از داوران این رقابت هنری می گوید: «این ترانه ایده ای دارد و این ایده به اروپا منتقل خواهد شد. ما باید روی کسی که این ایده را آورده حساب کنیم. برای من مهم نیست چه کسی حامل این ایده است. برای اوکراین و میلیون ها تن بسیار اهمیت دارد که این را حس کنند. من به جامالا بالا ترین امیتاز را داده ام.»

ترانه ای که آوازخوان منتخب اوکراینی اجرا کرد یادآور جنجالی است که آوازخوان گرجستان در سال ۲۰۰۹ به پا کرد. ترانه وی از سوی دولت روسیه، توهین به ولادیمیر پوتین تلقی شد.

کونچیتا، آوازخوان اتریشی که در مرحله نهایی یورو ویژن در سال ۲۰۱۴ در کپنهاگ توانست پیروز این رقابت باشد با واکنش روسیه رو به شد. این هنرمند که با داشتن ریش، لباس زنانه می پوشد از نگاه دولت روسیه نماد انحطاط اخلاقی غرب بوده است. پیش تر روسیه خواستار حذف این هنرمند که خود را نه زن و نه مرد می داند شده بود. سال گذشته میلادی نیز ترانه ضد جنگ هنرمند مجار در یوروویژن سبب اعتراض اسرائیلی ها شد.

شصت و یکمین دوره مسابقه یوروویژن در ماه مه میلادی در استکهلم برپا گردید.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter