English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

۱۷۰ فعال حوزه مد بازداشت یا احضار شدند

آذوح: «مرکز بررسی جرایم سازمان یافته» از بازداشت چند مدل٬ طراح لباس٬ عکاس٬ آرایشگر و فعال حوزه مد که در اینستاگرام فعالیت می‌کردند خبر داد.

این سازمان در اطلاعیه خود اعلام کرده که این افراد در پروژه «عنکبوت ۲» و از میان ۱۷۰ نفری که در اینستاگرام تحت نظر قرار گرفته بودند٬ بازداشت شده‌اند.

در اطلاعیه مذکور آمده که ۵۸ مدل، ۵۱ مدیر مزون و طراح لباس، ۵۹ عکاس و آرایشگر و ۲ موسسه فعال در عرصه مد در این پروژه تحت نظر بودند.

اتهام این افراد و موسسه‌ها «اغوای تعداد قابل توجهی از جوانان و خسارات عظیم اخلاقی» اعلام شده است.

آن‌طور که در این اطلاعیه آمده برای ۲۹ تن از مدیران اصلی و مرتبطین این افراد پرونده قضایی تشکیل شده که منجر به بازداشت هشت نفر و احضار سایرین شده است.

بر اساس این اطلاعیه٬ این افراد «پس از حدود دو سال کار مستمر و فشرده اطلاعاتی» شناسایی و بازداشت شده‌ و «اتاق فکر هوشمند تغییر سبک زندگی و پوشش ایرانیان» آن‌ها نیز متلاشی شده است.

این مرکز همچنین از برخورد با مدیران چند صفحه فعال در زمینه تبلیغات اینترنتی در شبکه‌های ارتباطی خارجی نیز خبر داده است.

مرکز بررسی جرایم سازمان یافته در اطلاعیه خود به حضور و رفت و آمد قابل توجه برخی «عناصر» در کشورهای همسایه و غربی اشاره کرده و از «برخورد قاطع با این شبکه» خبر داده است.

«ترویج ابتذال فراگیر با رواج مدلینگ حرفه‌ای»٬ «تولید و تبلیغ پوشش‌های خلاف عرف جامعه ایرانی» و «ایجاد جذابیت برای دختران و پسران جوان» از جمله راهبرد‌های اتاق فکر این شبکه اعلام شده است.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter