English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

صدور حکم ۳۹ سال زندان برای علیرضا گلی‌پور، زندانی امنیتی و سیاسی

آذوح: علیرضا گلی‌پور، زندانی امنیتی و سیاسی محبوس در زندان اوین، به ۳۹ سال زندان محکوم شد.

آزیتا قره‌بیگلو وکیل آقای گلی‌پور در گفت‌وگو با صدای آمریکا خبر صدور این حکم از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی را تایید کرد.

جاسوسی، توهین به رهبری و هواداری از سازمان مجاهدین خلق از جمله موارد اتهامی این زندانی امنیتی و سیاسی است که در صدور این حکم سنگین و کم‌سابقه مورد استناد قرار گرفته است.

خانم قره‌بیگلو، علیرضا گلی‌پور را یک "نخبه" معرفی می‌کند که در مقطع دکترا تحصیل می‌کرد و کارمند رسمی وزارت ارتباطات و و فناوری اطلاعات بود.

گلی‌پور ۳۰ ساله است. او در مهر ۱۳۹۱ دستگیر شد و ماه‌ها در زندان انفرادی بود. او تاکنون در چند پیامی که از زندان به بیرون فرستاده، شرح شکنجه‌ها و آزارها در زندان را رویات کرده. بنا به گزارش ها او به شدت بیمار است و به گفته وکیلش دارای گواهی "عدم تحمل کیفر" از سوی کمیسیون پزشکی است.

علیرضا گلی‌پور برای برگزاری دادگاه و دریافت حکم نزدیک به چهار سال را در زندان سپری کرد و بارها به مشکلات جدی پزشکی دچار شد.

خانم قره‌بیگلو می‌گوید که امیدوار است این حکم سنگین در دادگاه تجدیدنظر شکسته شده و او در این فاصله از حق مرخصی برای پیگیری روند درمانی خود بهره‌مند شود.

رادیوفردا

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter