English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

کلینتون در آستانه پیروزی نهایی قرار گرفت

آذوح: هیلاری کلینتون با دو پیروزی بر برنی سندرز در جریان رقابت‌های پیش‌انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا به نهایی شدن نامزدی‌اش از سوی حزب دمکرات نزدیک‌تر شد.

در آخرین ساعات یکشنبه ۵ ژوئن / ۱۶ خرداد (به‌وقت محلی) به شکل تخمینی معلوم شد که با پیروزی کلینتون در جزایر ویرجین و پورتوریکو، او تنها ۲۰ رأی دیگر تا رأی اکثریت ۲۳۸۳ نماینده فاصله دارد تا به‌عنوان کاندیدای اصلی حزب دمکرات آمریکا در کنگره ماه ژوئیه برای انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شود.

پیش‌بینی می‌شود که وزیر خارجه پیشین آمریکا حداکثر تا سه‌شنبه، آخرین روز بزرگ رقابت‌های پیش‌انتخاباتی، به این هدف دست یابد. اگر چه او به رأی ۵۰۰ نماینده ویژه نیز نیاز دارد. این گروه از نمایندگان عضو حزب دمکرات، مستقل از نتایج رقابت‌های پیش‌انتخاباتی، در کنگره حزب رأی خود را خواهند داد. آن‌ها از کلینتون حمایت کرده‌اند اما هر آن ممکن است نظر خود را تغییر دهند.

از این رو برنی سندرز تأکید کرده است که مبارزه خود را پس از سه‌شنبه آینده نیز ادامه خواهد داد. او در لس آنجلس گفت مرحله نهایی، کنگره حزب خواهد بود که همه نمایندگان و نمایندگان ویژه رأی خود را صادر خواهند کرد.

هیلاری کلینتون در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان گفته است که از چهارشنبه آینده تلاش خواهد کرد رأی طرفداران سندرز را به سوی خود جلب کند و همه حزب را به طرف خود سوق دهد.

انتخابات روز سه‌شنبه در ایالت کالیفرنیا، پرجمعیت‌ترین و دارای بیشترین تعداد نمایندگان رقابت‌های پیش‌انتخاباتی آمریکا، انجام خواهد شد. سندرز امیدوار است که با پیروزی در کالیفرنیا، نظر نمایندگان ویژه را از کلینتون دور و به خود نزدیک کند.

در روز سه‌شنبه دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان نه تنها در کالیفرنیا که در ایالت‌های نیوجرسی، مونتانا، نیومکزیکو و داکوتای جنوبی نیز رأی خواهند داد. دمکرات‌ها در داکوتای شمالی نیز رأی می‌دهند.

پیش‌بینی می‌شود که کلینتون با نتیجه انتخابات نیوجرسی به رقم ۲۳۸۳ رأی نمایندگان برسد.

در بین جمهوری‌خواهان دونالد ترامپ، میلیاردر شرکت‌های املاک همچنان بدون رقیب رقابت‌های پیش‌انتخاباتی را پشت سر می‌گذارد.

روز شنبه ۴ ژوئن / ۱۵ خرداد در جزایر ویرجین کلینتون رأی هفت نمایندگان را به‌دست آورد و یکشنبه ۵ ژوئن / ۱۶ خرداد در پورتوریکو، این موفقیت به ۶۰ نماینده رسید. به گزارش شبکه‌های ام‌اس‌بی‌سی و سی‌ان‌ان با شمارش ۲۰ درصد آرا، هیلاری کلینتون با ۶۴ درصد در برابر ۳۶ درصد برنی سندرز پیشی گرفته است.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter