English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

پرونده‌سازی رسانه‌های پایتخت علیه تیراختور/ اتهام نژادپرستی به قربانی نژادپرستی

به گزارش یول‌پرس، انتشار خبر لغو قرارداد بازیکن ارمنستانی با تیم تیراختور، امروز ابزاری علیه تیم پرهوادار تیراختور گشته است.

وب‌سایت خبری تابناک در گزارشی که بیشتر شبیه گرا دادن به افراد و نهادهای خاص برای فشار علیه تیراختورسازان دارد، می‌نویسد: “عدم جذب مدافع ملی پوش ارمنستان توسط مدیران تراکتورسازی نه بخاطر ضعف فنی این بازیکن بلکه به دلایلی کاملا نژادی بود. یعنی بازیکنی در فوتبال ایران بخاطر ملیت و نژادش از حق قرارداد محروم شد.”

این وب‌سایت با استناد به بند چهارم اساسنامه فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) خبر از محرومیت آذربایجانیان به خاطر نژادپرستی توسط نهادهای بین‌المللی فوتبال داده است. در حالی که به تا امروز هیچ نهاد و سازمانی چنین ادعایی را مطرح نکرده و طرح چنین موضوعی بیشتر شبیه گرا دادن به مراجع خاص می‌ماند.

جالب اینجاست که این وب‌سایت خبری با اشاره به پست اینستاگرامی مصطفی آجرلو مدیرعامل تیراختور می‌نویسد” “ماجراهای یک جنگ قدیمی در منطقه قره‌باغ را که بین دو همسایه  شمالغرب ایران اتفاق افتاده را به زمین فوتبال تعمیم می‌دهد”.

نظرسنجی دورغین: “نه” شصت درصدی تراکتوری‌ها به تصمیم جنجالی!

وب سایت خبری نود وابسته به برنامه نود صدا و سیما، برای اولین بار در تاریخ ایران استناد خود را یک گروه تلگرامی قرار داده و می‌نویسد شصت درصد از اعضای این گروه تلگرامی مخالفت خود را با تصمیم آجرلو نسبت به عدم انعقاد قرارداد با بازیکن ارمنی را ابراز داشته‌اند!

این وب‌سایت ضمن اعتراف به این موضوع که هواداران تیراختور خود قربانی نژادپرستی محسوب می‌شوند، این تیم و هوادارانش را به نژادپرستی متهم ساخته است.

براستی هدف از این موج تخریبی دوستان مرکزنشین چیست؟

چرا باید تیمی که سال‌ها خود قربانی نژادپرستی بوده و کسی دم برنیاورده این چنین مورد هجمه قرار گیرد؟

به‌راستی چرا دوستان شعارهای نژادپرستانه در استادیوم‌های آزادی، آبادان، رشت و… که دهها میلیون هموطن خود را مورد تحقیقر نژادی قرار می‌دادند را نشنیده‌اند، که امروز به واسطه یک پست اینستاگرامی فریاد وای انسانا سر می‌دهند؟

رسانه‌های مرکزنشین بدانند که در سال ۱۹۱۸ دهها هزار نفر از هموطنان آنان در اورمیه، سلماس، خوی و… مورد کشتار ارامنه قرار گرفته‌اند، چرا تا به امروز از این موضوع علارغم تاکید مقام معظم رهبری برای شناساندن آن به جوانان سخن نمی‌گویند؟

چرا از کشتار مردم بی‌گناه خوجالی و اشغال ۲۰درصد از اراضی آذربایجان که خاک اسلام محسوب می‌شود و بستن احشام به مساجد سخن نمی‌گویند؟

مگر غیر از این است که وقاحت اقدامات داشناک‌ها و ارامنه کم از وقاحت اقدامات رژیم منفور و اشغالگر اسرائیل نیست؟ چطور افتخار ما عدم به رسمیت شناختن این رژیم اشغالگر است اما برای حکومت اشغالگر ارمنستان که دستشان به خون دهها هزار مسلمان در کشور عزیزمان ایران و کشور دوست، همسایه، هم نژاد، هم زبان و هم دین آذربایجان آغشته است؛ کاسه داغتر از آش می‌شویم و گرا به به بیرون می‌دهیم؟

به‌راستی امروز بیش از هرآنچه که به چشم می‌آید، رفتار دوگانه دوستان رسانه‌ای مرکزنشین نسبت به نژادپرستی است.

امید آن داریم که در ماه رحمت و عرفانی رمضان، دوستان کلاه خود قاضی نمایند و از مواضع ضدآذربایجانی و نژادپرستانه خود دست بردارند.

yolpress.ir/?p=9569

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter