English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

طالبان شیوه جنگی خود را تغییر داد

آذوح: شماری‌از آگاهان می‌گویند که طالبان در جنگ گروهی رو در رو با نیروهای دولتی تلفات سنگینی دیدند و شکست خوردند و از همین‌رو از این شیوۀ جنگی دست برداشته‌اند. در همین حال نهادهای امنیتی می‌گویند که بساط طالبان را از کشور برخواهند چید و این گروه به هر شیوۀ جنگی که رو آورند، ناکام خواهد شد.

به گزارش طلوع نیوز، طالبان با آغاز فصل بهار در هلمند، ارزگان ، کندز، فاریاب و برخی‌از ولایت‌های دیگر حمله‌های گستردۀ تهاجمی را در برابر نیروهای دولتی آغاز کردند؛ اما در هفته‌های اخیر، به‌ویژه پس‌از کشته‌شدن ملا اخترمحمد منصور، رهبر پیشین این گروه، طالبان در دسته‌های کوچک بر پاسگاه‌های نیروهای دولتی حمله می‌کنند.

آگاهان به این باور اند که طالبان با این حمله‌ها تلفاتی کمتری می‌بینند و تلفات نیروهای دولتی بیشتر بوده‌است. حمله‌های چریکی طالبان، آدم‌ربایی‌ها در امتداد شاهراه‌های کشور و ماین‌گذاری‌ها از تاکتیک‌های تازۀ آنان در نبرد افغانستان‌اند که به آن بیشتر توجه نشان داده‌اند.

سید محمدحسین شریفی بلخابی، نماینده مردم سرپل در مجلس می‌گوید: «چون طالبان شکست خوردند، به فعالیت‌های چریکی روی آوردند و حالا بسیار شده‌است. نیروهای امنیتی افغانستان باید با جدیت در برابر مخالفان و هراس‌افگنان ایستاده شوند و مبارزه کنند.»

حبیبه دانش، عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید: «شما دیدید که چقدر از مسافران بی‌گناه را در شاهراه‌ها گروگان گرفتند و تعدادی از آنان را کشتند. همه این فعالیت‌های طالبان نشانه‌یی ضعف آنان است.»

این نماینده‌گان مجلس به این باور اند که دست‌کم‌گرفتن این‌گونه حمله‌ها می‌تواند در کنار تلفات نظامیان، غیر نظامیان زیادی را با مشکلات روبه‌رو سازد؛ زیرا در این‌گونه شیوه‌های نبرد طالبان آنان از غیرنظامیان همچون سپر انسانی کار خواهند گرفت. اما نهادهای امنیتی از آماده‌گی‌های لازم برای ناکام سازی این حمله‌های طالبان خبر می‌دهند.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی، می‌گوید: «ما تلاش می‌کنیم که به هر حرکت تروریستان جواب دندان‌شکن بدهیم. نیروهای ما بسیار روحیۀ قوی دارند و مردم با ما همکار هستند.»

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله اظهار می‌دارد: «اگر طالبان شیوۀ جنگی‌شان را هم تغییر داده باشند، ما به دنبال آنان هستیم و در هر جایی که برای مردم ما مشکل ایجاد کنند ما به آنان جواب دندان‌شکن می‌دهیم.»

نهادهای امنیتی می‌گویند که آنان در کنار تأمین امنیت شاهراه‌های کشور و تأمین امنیت مسافران، مشغول پیشبرد ۲۲ عملیات برنامه‌ریزی‌شدۀ نظامی در ۱۷ ولایت کشور اند.

این نهادها از واردشدن تلفات سنگین به طالبان و داعش در این عملیات‌ها نیز خبر می‌دهند.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter