English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

سازمان ملل به نقض اصول بی‌طرفی در سوریه متهم شد

آذوح: سازمان ملل متحد متهم شده است که در درگیری‌های سوریه موضع بی طرفانه خود را نقض کرده و در عمل باعث شده است تا دولت سوریه کنترل توزیع محموله‌های امدادی را در دست بگیرد.

بیش از ۵۰ سازمان و نهاد امدادگر و حقوق بشری از گزارشی حمایت کرده اند که بر اساس آن سازمان ملل متحد تسلیم این خواسته شده است تا کمک‌ها به مناطق تحت کنترل شورشیان ارسال نشود.

بر اساس گزارش منتشر شده این نکته باعث مرگ و میر هزاران غیر نظامی شده است.

این گزارش از سازمان ملل متحد خواسته است به اصول بی طرفی پایبند باشد یا همکاری‌های خود با دولت سوریه را قطع کند.

سازمان ملل متحد تاکنون درباره این گزارش واکنشی نشان نداده هر چند در ماه مارس اذعان کرده بود که "سازمان‌های کمک‌رسان تمایلی ندارند تا با اتخاذ مواضع سخت‌تری در مقابل دولت سوریه عملیات کمک‌رسانی خود در این کشور را به مخاطره بیاندازند."

این گزارش امروز چهارشنبه (۱۵ ژوئن/۲۴ خرداد) و از سوی سازمان "کمپین برای سوریه" که هدف خود را تلاش برای ایجاد یک سوریه دموکراتیک و صلح‌آمیز می‌خواند منتشر شده است.

این گزارش بر اساس گفتگو و مصاحبه با بیش از ۵۰ امدادگر نوشته شده است.

بر اساس این گزارش در ابتدای ناآرامی‌ها، دولت سوریه تهدید کرد اگر آژانس‌های امدادگر وابسته به سازمان ملل متحد بخواهند به شهر جنوبی درعا که در محاصره نیروهای دولتی است کمک بفرستند، دولت مجوز فعالیت سازمان ملل و همچنین ویزای کارمندان غیر سوری این سازمان را لغو می کند.

بر اساس این گزارش دولت سوریه از آن زمان به بعد از همین روش برای کنترل مکان و زمان ارسال کمک‌های بشر دوستانه استفاده کرده است.

سازمان ملل معتقد است که ۴.۶ میلیون نفر در مناطقی که دسترسی به آنها دشوار است زندگی می کنند و ۶۰۰ هزار نفر آنها در نواحی تحت محاصره هستند.

بر اساس تخمین‌ها از زمان شروع درگیری‌ها در سوریه بیش از ۲۵۰ هزار نفر کشته شده و حدود ۱۱ میلیون نفر نیز بیجا شده اند.

bbc

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter