English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

دولت عراق در فلوجه اعلام پیروزی کرد

آذوح: حیدر عبادی، نخست وزیر عراق ساعاتی پس از ورود نیروهای ارتش این کشور به شهر فلوجه اعلام کرد که این شهر از تصرف نیروهای داعش خارج شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، عبادی شامگاه جمعه ۱۷ ژوئن/ ۲۸ خرداد در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که فلوجه «آزاد» شد. اما اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا گفت که نیروهای ارتش عراق توانسته‌اند تنها بخشی از این شهر را از تصرف داعش خارج کنند.

به گفته وزیر دفاع آمریکا نبرد در این شهر همچنان ادامه دارد.

نیروهای ارتش عراق با پشتیبانی حملات هوایی ایالات متحده روز گذشته توانستند ساختمان فرمانداری فلوجه را از نیروهای داعش بازپس گیرند. به گفته مقامات آمریکا «بخش مهمی» از فلوجه همچنان در تصرف داعش است.

این بخش نزدیک به یک ساعت با غرب بغداد، پایتخت عراق فاصله دارد و به گفته مقامات آمریکایی خانه‌های این بخش از فلوجه مین‌گذاری شده‌اند.

ارتش عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور در حال پیشروی در «خیابان بغداد» هستند که شاهراه شرقی-غربی این شهر است. در این بیانیه آمده است که کماندوهای ضدتروریسم بیمارستان فلوجه را محاصره کرده‌اند.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران بامداد شنبه ۲۹ خرداد در پیامی به ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق پیروزی ارتش عراق در فلوجه را تبریک گفت.

از اواخر ماه گذشته میلادی نیروهای ارتش عراق به همراه شبه‌نظامیان شیعه حشد شعبی عملیات وسیعی برای بازپس‌گیری شهر فلوجه در ۵۰ کیلومتری غرب بغداد آغاز کردند.

ارتش عراق از مدتی پیش وارد مرکز فلوجه شده است و درگیری‌ها در این منطقه چندین روز ادامه داشت اما کمتر از یک هفته پیش مرکز فرماندهی عملیات فلوجه اعلام کرد که این عملیات به کندی پیش می‌رود و در حال حاضر ارتش نیروهای کافی برای بازپس‌گیری مرکز این شهر را در اختیار ندارد.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter