English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

در حملات ارتش سوریه به شهر جیرود دست‌کم ۳۱ تن کشته شدند

آذوح: نیروهای ارتش سوریه با پایان دادن آتش‌بس در شهر جیرود، حملات گسترده‌ای را به این شهر آغاز کردند. در این حملات دست‌کم ۳۱ تن از جمله هفت تن از پرستاران یک بیمارستان کشته شدند.

عکس از آرشیو – با شکسته شدن آتش بس در شهر جیرود، جنگنده‌های ارتش سوریه بیش از ۴۰ بار این شهر را بمباران کردند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیروهای حامی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از بامداد دوم ژوئیه/ ۱۲ تیر تا نیم‌روز ۴۰ بار شهر جیرود در شمال شرقی دمشق را بمباران کردند.

مراکز درمانی، یک مدرسه و منطقه‌ای مسکونی هدف این حملات بوده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا با تأیید شمار کشته شدگان اعلام کرد ارتش سوریه علاوه بر حملات هوایی، به مناطقی از این شهر راکت‌پرانی کرده است و شماری از غیرنظامیان در جریان این حملات زخمی شدند.

گروه‌های مخالف بشار اسد با تشکیل ائتلافی اعلام کردند که در پاسخ به این حملات نیروهای دولتی، به یک قرارگاه نظامی در این منطقه حمله کردند و تبادل آتش بین نیروهای این ائتلاف و نیروهای روسیه حاضر در منطقه ادامه دارد.

در دو سال گذشته در شهر جیرود آتش‌بس برقرار بود و به این سبب بسیاری از شهروندان دیگر نقاط سوریه به این شهر پناه آورده‌اند.

روز گذشته، یک جت جنگنده ارتش سوریه در حومه این شهر سقوط کرد. خلبان این هواپیما که با چتر نجات فرود آمد به دست فردی از مخالفان اسد کشته شد.

دولت سوریه مخالفان سوری را مسئول کشته شدن این خلبان دانست. گروه جیش الاسلام اعلام کرد که این خلبان به دست یکی از افراد گروه اسلام‌گرای تندرو جبهه النصره کشته شد.

ارتش سوریه به مخالفان اسد هشدار داده بود که در پاسخ به کشته شدن این خلبان، «حملات سهمگینی» را آغاز خواهد کرد.

radiozamaneh

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter