English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

آقایان مسئول بیز اوتاندیق سیز نئجه؟/ مرگ ۱۳ نفر و دریغ از یک پیام تسلیت و یا عذرخواهی

آذوح: وقتی یک آتش‌سوزی جان 13 نفر از مردم یک روستا در شهرستان خوی را می‌گیرد مسؤولان برای توجیه این موضوع فاصله زیاد و ناهموار بودن راه این روستاها را عنوان می‌کنند و حتی یک عذرخواهی ساده و یا ابراز همدردی با فوت شدگان و صدور پیام تسلیت را از آنها صلب میکنند و همچنان نگاه ارباب و رعیتی را بر روابط پاسخگویی مسئولین به مردم را ترجیح میدهند.

به گزارش دورنانیوز،‌ نبود زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف یکی از مشکلات اساسی استان آذربایجان غربی محسوب می‌شود که این موضوع در سال‌های متمادی سبب بروز مشکلات متعددی شده است.

در این میان حادثه آتش سوزی روستای شوریک خوی نیز بر این امر صحه گذاشت تا بار دیگر مردم این روستا با صدای بلند مطالبات خود را که شاید کوچک‌ترین مطالبات به شمار می‌رود از مسؤولان درخواست کنند.

هفته گذشته بود که انفجار کپسول گاز در روستای شوریک خوی و مصدوم شدن ۲۴ نفر از مردم این روستا در رسانه‌های مختلف و فضای مجازی منتشر شد، شاید در ابتدای وقوع این رویداد مردم فقط به آمار بالای تعداد مصدومان فکر می‌کردند و خوشحال بودند که با وجود چنین آمار بالایی در تعداد مصدومان، کسی فوت نکرده است.

عمق این فاجعه زمانی خود را بیش از پیش نشان داد که ۱۳ نفر از این مصدومان در فاصله بسیار نزدیک بهم و آن هم به محض انتقال از بیمارستان ارومیه به بیمارستان‌های تهران و اصفهان جان خود را از دست دادند به نظر می‌رسد باید این افراد از همان ابتدا به بیمارستان‌های مجهز اعزام می‌شدند تا درمان‌های تخصصی‌تر بر روی این مصدومان انجام می‌شد.

بیمارستان سوختگی برای مردم آذربایجان غربی به یک آرزوی دیرینه تبدیل شده است و در این میان فقط بخش سوختگی در بیمارستان امام خمینی(ره) آذربایجان غربی آنهم با تجهیزات بسیار اندک و دست و پا شکسته وجود دارد که بدون شک با توجه به تجارب گذشته و کنونی نمی‌تواند در کار درمان سوختگی‌هایی با درصدهای بالا موفق عمل کند.

در این میان غرور بالای مسؤولان بخش درمانی در اعزام مصدومان به سایر استان‌های کشور و بی‌توجهی به جان مصدومان این حادثه سبب شد تا بار دیگر مسؤولان بهداشتی این استان مصدومان را در بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه بستری کنند تا ننگی دیگر بر پیشانی بخش سوختگی این بیمارستان و بخش درمان آذربایجان غربی باشد.

این در حالی است که تمام مسؤولان مشکلات را به گردن بی‌احتیاطی در بروز این حادثه عنوان می‌کنند و حتی حاضر نیستند به خاطر بی‌توجهی به موضوع مدیریت بحران در روستاها، نیمه تمام ماندن چندین و چند ساله بیمارستان سوختگی ارومیه، بی توجهی به روند درمان مصدومان این حادثه و اعزام دیرهنگام آنها به استان‌های اصفهان و تهران از مردم عذرخواهی کرده یا حتی پیام تسلیتی برای خانواده‌های بازماندگان این حادثه داشته باشند.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter