English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

سپاه پاسداران اظهارات مشاور فرمانده کل درباره حماس را 'دیدگاه شخصی و غیررسمی' خواند

آذوح: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران از اقدامات و مواضع گروه فلسطینی حماس تمجید کرده و اظهارات سرتیپ خسرو عروج، مشاور عالی فرمانده کل سپاه را که از این گروه انتقاد کرده بود "دیدگاه شخصی و غیررسمی" او خوانده است.

روابط عمومی سپاه پاسداران امروز ۲۱ تیرماه (۱۱ ژوئیه) با صدور بیانیه‌ای با "تکذیب برخی اخبار پیرامون اظهارات یکی از مشاورین این نهاد" گفته است: "تردیدی نیست جنبش مقاومت اسلامی حماس که رژیم صهیونیستی در جنگ های ۲۲ روزه، ۵۱ روزه و ۸ روزه ضربه مهلک و شکست خفت باری از آن متحمل شده است در خط مقدم مقاومت و مبارزه ضد صهیونیستی ملت فلسطین قرار دارد."

سرتیپ خسرو عروج، مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران دو روز پیش، در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفته بود: "ما فکر می‌کردیم که حماس پرچم مبارزه را بلند کرده تا اسرائیل را از بین ببرد، اما حالا می‌بینیم حرف‌های دیگری می‌زنند."

گروه فلسطینی حماس که همواره تحت حمایت ایران قرار داشته در جریان جنگ داخلی سوریه، دست به انتقاد از بشار اسد رئیس جمهور این کشور زد.

ایران مهمترین حامی منطقه‌ای بشار اسد محسوب می شود و در شرایطی که فشارهای جهانی برای برکناری آقای اسد بالا گرفته بود، انتقاد حماس از بشار اسد برای مدتی موجب سردی روابط ایران با حماس شد.

آقای عروج در اظهارات دو روز پیش خود گفته بود "شناخته‌شده‌ترین گروه مبارز فلسطینی" حماس است، اما این گروه هم به دنبال مذاکره و پیمان‌هایی با اسرائیل است و به گفته او چنین رویکردی با توصیه‌های آیت‌الله خمینی همخوانی ندارد.

مشاور فرمانده کل سپاه گفته بود "کسی حق ندارد با ظالم سر یک سفره بنشیند".

سپاه پاسداران در اطلاعیه امروز خود گفته "مواضع و دیدگاه های خود را در قالب بیانیه‌های رسمی یا توسط فرمانده کل، نماینده ولی فقیه و روابط عمومی این نهاد اعلام می‌کند و سایر اظهارنظرها پیرامون مسائل مختلف را دیدگاههای شخصی و غیررسمی می‌داند."

bbc

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter