English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

Fars Hükumetinin geçmişimizi çalmasına izin vermeyelim- Yazar: Vahid Shateri

Bir İnsanın ya bir Milletin geleceğini eline almak için önce onun geçmişini çalıcaksın aynen Fars Hükumetinin bize (Güney Azerbaycan) yaptığı gibi.

Bakin Güzel Dostlarım:

 

q

Urmu Gölünü Faşistler kuruttular ve onun yeniden canlandırmasına hiç çaba göstermediler ve üstelik çaba gösterenlere’’ Siyasi’’ adlandırıp ve hapse attılar. Niye?

w                                                    

 Fars Hükumeti caddelerin ,mahallelerin ve hatta eski evlerin isimlerini deyiştir diler ve Türk isimlerinin duyulmasını engellediler. Niye?

Tebrizin Erk binasını İran Hükumeti dinamitlerle patlatıp ve yıktılar ve musallayı Cuma namazı kılmak için yaptılar. Niye?

 e

Mansur Khiyabanında(caddesi) Göy Mesçidin alanını yıkıp Dükkanlar yaptılar. Niye?

 

r

Megberetolşuarada Şehriyarın( Haydar Babanın şairi) mezarı olduğu yerde yapım adına yıkım yapıp yer altı eski define şehrini viran ettiler. Niye?

 

t

Bu Faşist rejim Qacar padişahlarının binaları ve evlerini viran edip ve bakim yapmadılar örnek olarak Kelketeçi Evi Tebriz Rasta Küçede ve Beylankı Bağ Evi Beylankı Caddesinde. Niye?

 y

 

u

Tarihi kayıtlı Evlere bakim yapmayıp onları yıktılar. Niye?

i

 

Ve daha çok tarihi yerler....

Bu soruların(Niye?)tek bir cevabı var oda Güney Azerbaycanın Türklerinin güçlü ve anlamlı geçmişini Farslar tarafından silmek ve zalimce hükumet etmek dür farsların en büyük derdi Türk kimliğini ortadan kaldırması görünüyor.

Milli Hareketin tarihi görevlerinden biri Güney Azerbaycanın geçmişini canlandırmaktır bu hedefi engel olanlarla karşı çıkmaktır.

Türk oğlu kendine inan

07,07,2016

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter