English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

احتمال وجود ماده ای سرطان زا و خطرناک در نان های اورمیه

آذوح: برخی شنیده ها حاکی از وجود ماده ای خطرناک به نام جوهر قند در نان های اورمیه که برای سلامتی انسان ها بسیار مضر بوده حکایت دارد.

به گزارش دورنانیوز،بنا به گزارشات رسیده به دفتر پایگاه خبری و تحلیلی دورنانیوز احتمال وجود جوهر قند در نانوایی های اورمیه وجود دارد که در صورت صحت این خبرشاهد بحران جدی جدید در شهر خواهیم بود.

زود ورز آمدن وسفید نشان داده شدن نان شاید مهم ترین بهانه استفاده نانوایان متخلف از این ماده خطرناک باشد زیرا اقبال عمومی مردم به نان های سفید رنگ بیشتر است وهمین طور نانوایان با استفاده از این ماده دیگر زمانی را برای آماده شدن خمیر خود برای پخت صرف نمی کنند.

همچنین در گذشته نانوایی های متخلف از جوش شیرین برای آماده شدن خمیرنان استفاده می کردند که تشخیص آن بسیار ساده بود ولی هم اکنون تشخیص جوهر قند در نان ها کاری به مراتب سخت ازتشخیص جوش شیرین درآن است.

لذا از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تقاضا می شود نسبت به این خبرها عکس العمل مناسب ودرخور شایسته ای به عمل آورده ونسبت به تکذیب یا تایید این خبراقدام نمایند زیرا سلامتی هزاران نفر از همشهریان عزیز ارومیه ای در خطر است.

گفتنی است جوهر قند با نام شیمیایی سدیم دی تیونیت با از بین بردن پرزهای داخل روده مانع جذب موادغذایی مفید دربدن می شود وهچنین تنظیم انسولین را دربدن به هم زده وباعث دیابت زودرس می شود واز همه مهم تر مانع عملکرد انتی اکسیدان ها که ماده ای قابل دفاع در برابرعوامل سرطان زا در بدن است محسوب می شود.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter