English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

پالیزدار: مرتضوی گفته اسناد و مدارکی در خارج از کشور دارد

آذوح: عباس پالیزدار که گروهی از مسئولان حکومت جمهوری اسلامی را به فساد مالی گسترده متهم کرده و به این دلیل زندانی شده بود، جزئیات تازه‌ای را از کشمکش قضایی خود با سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران، مطرح کرده است.

آقای پالیزدار به اتهام افترا و نشر اکاذیب از سعید مرتضوی شکایت کرده بود.

او در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایلنا مدعی شد که در یکی از جلسات دادگاه، سعید مرتضوی قاضی را تهدید کرد و گفته اسناد و مدارکی دارد که در خارج از ایران نگهداری می‌کند.

آقای پالیزدار مدعی شده که آقای مرتضوی در یکی از جلسات دادگاه از دست قاضی "عصبانی" شده و هنگام ترک اتاق خطاب به قاضی او را تهدید کرده و گفته: "من عباس پالیزدار نیستم که با من با این لحن حرف می‌زنید، من یک نسخه از تمام اسناد و مدارک کارهایی که انجام داده‌ام را از کشور خارج کرده‌ام؛ شما هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید."

به گفته آقای پالیزدار، دادستان سابق تهران زمانی که هنوز در قوه قضاییه مقام داشت، او را تهدید به اعدام کرده و گفته بود که خودش صندلی اعدام را از زیر پای او خواهد کشید.

پرونده شکایت عباس پالیزدار از سعید مرتضوی هنوز باز است و حکمی برای دادستان سابق تهران صادر نشده است.

+ بیشتر: درباره پرونده عباس پالیزدار اینجا بخوانید

+ تحلیل: محاکمه پالیزدار، چالشی بزرگ برای جمهوری اسلامی

عباس پالیزدار تأکید کرده که "برای ثبت در تاریخ" می‌خواهد "تا آخر پای این مسئله بایستد."

سعید مرتضوی برای ادامه رسیدگی به اتهام‌هایی که در زمان ریاست سازمان تأمین اجتماعی علیه او مطرح شده بود هم باید به‌زودی در دادگاه دیگری حاضر شود.

آذرماه گذشته انتشار خبر خروج سعید مرتضوی از ایران باعث انتقاد یکی از نمایندگان مجلس شد. نماینده آبادان گفته بود چرا آقای مرتضوی که به دلیل اتهام‌های مطرح شده علیه او "ممنوع‌الخروج" است، اجازه یافته از کشور خارج شود.

bbc

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter