English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

کلینتون: هکرهای روسی قصد دخالت در انتخابات آمریکا را داشتند

آذوح: پس از باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات این کشور برای این مقام نیز سازمان‌های اطلاعاتی روسیه را متهم کرد که در ماجرای هک‌شدن ایمیل‌های اعضای بلندپایه‌ی حزب دموکرات دست داشته است.

در پی ارزیابی کارشناسان آمریکایی مبنی بر دخالت روسیه در هک ایمیل‌ها و پایگاه اینترنتی کمیته‌ی مرکزی حزب دموکرات این کشور، هیلاری کلینتون، نامرد مقام ریاست جمهوری این حزب نیز احتمال دخالت دستگاه‌های اطلاعاتی روسیه در این زمینه را منتفی ندانست.

باراک اوباما پیشتر گفته بود که حک‌شدن پایگاه اینترنتی حزب دمکرات از سوی هکرهای روسی، "ناممکن" نیست.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، روز دوشنبه (اول اوت) ضمن رد اتهامات آمریکا، گفته‌های کلینتون را "بی‌پایه" و "احساساتی" خواند.

روس‌ها، عامل اصلی

به گفته‌ی کلینتون، اقدام روسیه نشان‌دهنده‌ی حمایت ضمنی این کشور از برنامه‌های آتی دونالد ترامپ، نامزد بحث‌برانگیز حزب جمهوری‌خواه برای مقام ریاست‌جمهوری آمریکا است.

ترامپ چندی پیش با اشاره به تصرف و الحاق بخشی از اوکراین در جزیره‌ی کریمه از سوی روسیه، در مصاحبه‌ای گفته بود که می‌تواند به عنوان رئیس‌جمهور آتی آمریکا این اقدام را "به رسمیت بشناسد".

باراک اوباما پیشتر گفته بود که حک‌شدن پایگاه اینترنتی حزب دمکرات از سوی هکرهای روسی، "ناممکن" نیست.

کلینتون سخنان ترامپ را "بسیار نگران‌کننده" ارزیابی کرده است.

نامزد حزب دمکرات برای مقام ریاست‌جمهوری در این رابطه گفت: «من نمی‌خواهم به این نتیجه برسم که پوتین قصد دارد از این طریق بر انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر تاثیر بگذارد. این فاکت‌ها هستند که مسئله‌ی دخالت روسیه در انتخابات ما و در موازین دموکراتیک ما را مطرح می‌‌کنند.»

افشای فاکت‌ها

در پی انتشار نزدیک به ۲۰ هزار ایمیل شماری از نمایندگان بلندپایه‌ی عضو "مرجع گزینش" حزب دمکرات در سایت افشاگر ویکی‌لیکس، فاش شد که برخی از این اعضا از ابتدا نامزدی هیلاری کلینتون به عنوان کاندیدای حزب را توصیه می‌کردند و سناتور برنی سندرز، شانس زیادی برای رقابت با کلینتون نداشته است.

این در حالی است که بر اساس آیین‌نامه‌ی حزب دموکرات، اعضای "مرجع گزینش" باید در تمام مراحل "بی‌طرفانه" عمل کنند.

پس از انتشار این فاکت‌ها، رهبر حزب دمکرات، خانم دبی واسرمن شولتس، از مقام خود کناره‌گیری کرد و اعضای "مرجع گزینش" نیز از سناتور سندرز و هواداران او که در اعتراض به این "بی‌عدالتی" دست به تظاهرات زده بودند، پوزش خواستند.

dw

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter