English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

کاهش غیرمنتظره صادرات خارجی چین

آذوح: شرکت‌های چینی با کاهش صادرات مواجه هستند. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به تشدید این وضعیت کمک کرده است. کمک‌های مالی دولت موجب امیدواری صاحبان صنایع شده، هر چند پیش‌بینی می‌شود ثبات ایجاد شده پایدار نخواهد بود.

بخش تولید کارخانه‌ای در چین در ماه ژوئیه امسال با رکودی غیرمنتظره روبرو بوده است. این رکود بیش از همه در میان شرکت‌های کوچک و متوسط نمود داشته است.

طبق آمار رسمی، تجارت خارجی چین نیز متحمل ضرر شده و به ویژه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب تیره‌‌تر شدن این وضعیت شده است.

با این حال برنامه‌های کمکی دولت برای تقویت اقتصاد کشور موجب امیدواری صاحبان صنایع و شرکت‌ها در چین است.

شاخص پی‌ام‌آی یا شاخص مدیریت خرید بخش صنعتی چین که توسط مؤسسه کاکسن/مارکیت تهیه و منتشر می‌شود، در ماه ژوئیه به ۵۰/۶ (پنجاه و شش دهم واحد) رسید. این رقم برای ماه ژوئن ۴۸/۶ واحد بود.

به گفته یکی از تحلیلگران مرکز تحقیقاتی "CEBM"، اجرای گام به گام سیاست مالی فعال توسط دولت موجب شده تا اقتصاد چین نشانه‌های اولیه‌ای از ثبات را بروز دهد. اما با این حال گفته می‌شود که فشار بر روی رشد اقتصادی همچنان پابرجا خواهد ماند و ادامه سیاست‌های مالی ضروری خواهد بود.

اگرچه برخی از کارشناسان اقتصادی رشد اقتصادی چین در سه‌ماهه دوم سال را نشانی از ثبات ارزیابی می‌کنند اما با این حال نسبت به دوام آن ابراز تردید می‌کنند به ویژه اینکه این ثبات عمدتا از طریق تزریق اعتبار به دست آمده است.

از همین رو نیز بسیاری از کارشناسان پایین آمدن رشد اقتصادی در شش‌ماهه دوم سال را پیش‌بینی می‌کنند.

دولت چین در حال حاضر سیاست‌های صرفه‌جویی را در پیش گرفته است و بر همین اساس بسیاری از فرصت‌های شغلی به ویژه در صنعت فولاد حذف شده‌اند.

سال گذشته آهنگ رشد اقتصادی چین با کاهش شدیدی مواجه بود که در ۲۵ سال اخیر سابقه نداشت.

dw

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter