English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

جلوگیری آلمان از پخش ویدئوی اردوغان

آذوح: مقامات محلی شهر کلن آلمان از پخش ویدئوی تبلیغاتی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه برای فراخوان راهپیمایی علیه کودتا از رسانه‌های آلمانی جلوگیری کردند. ترکیه به شدت از این اقدام آلمان انتقاد کرد.

به گزارش سایت خبری حریت ابراهیم کالین، سخنگوی اردوغان در بیانیه‌ای که یکشنبه ۳۱ ژوئیه/ ۱۰ مرداد منتشر کرد نوشت که این اقدام آلمان «غیرقابل قبول» است.

قرار بود که ترکیه‌تبارهای شهر کلن در پاسخ به فراخوان اردوغان، همزمان با تجمع ضدکودتا در استانبول به خیابان‌ها بیایند و سخنرانی رئیس جمهوری ترکیه در استانبول به طور زنده برای تظاهرکنندگان کلن پخش شود.

اردوغان خواسته بود که در ویدئویی خطاب به ترکیه‌تبارهای شهر کلن از آنها بخواهد که در شهر خود راهپیمایی برگزار کنند. اما مقامات محلی شهر کلن مانع از پخش این ویدئو شدند.

آلمان اعلام کرد که «نگرانی‌های امنیتی» دلیل ممانعت آنها از پخش ویدئوی اردوغان است.

ترکیه این دلیل را قانع کننده ندانست و کالین گفت: «ما انتظار داریم که علت واقعی را بشنویم».

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه گفت: «مقامات آلمان در مورد فعالیت‌های تروریستی سازمان [جنبش هزیمت] در گذشته سکوت کرده‌ و اکنون در تلاش است که این مانع از برگزاری این راهپیمایی شود که در راستای دموکراسی در شرایطی انجام می‌شود که خشونت می‌تواند جرقه بزند».

او این اقدام آلمان را «نقض دموکراسی، آزادی بیان و حق تشکل» توصیف کرد.

تنش‌ها بین ترکیه و آلمان پس از به رسمیت شناختن «نسل کشی ارامنه توسط دولت عثمانی در سال ۱۹۱۵» از سوی پارلمان آلمان شدت یافته است.

radiozamaneh

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter