English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

۹۰ میلیارد یورو، زیان کودتای ترکیه برای کشور

آذوح: وزیر بازرگانی ترکیه گفته است که کودتای نافرجام بیش از ۹۰ میلیارد یورو به کشور زیان زده است. افزون بر این به ساختمان‌ها و تجهیزات نظامی نیز ضربه سنگینی وارد آمده است.

بولنت تفنکچی، وزیر گمرک و تجارت ترکیه، به روزنامه "حریت" گفته است که کودتای نافرجام نظامیان بیش از ۹۰ میلیارد یورو، حدود صد میلیارد دلار، به کشور زیان وارد کرده است.

روزنامه "حریت"، روز سه‌شنبه (دوم اوت) از قول وزیر بازرگانی ترکیه نوشت که احتمال دارد زیان‌های مالی کودتا از این هم فراتر برود.

وزیر بازرگانی اعتراف می‌کند که به ویژه به صنعت توریسم ضربه سختی وارد آمده زیرا به گفته او کودتاچیان از ترکیه "تصویر یک کشور جهان سومی" ارائه دادند.

کارشناسان نسبت به زیان‌های مالی کودتای ۱۵ ژوئيه هشدار داده بودند، اما گمان نمی‌رفت که ضربه کودتا تا این حد سنگین باشد. گفته می‌شود که ترکیه تا یک سوم فعالیت توریستی خود را از دست داده است.

با وجود این، وزیر بازرگانی ترکیه، نسبت به آینده ابراز خوش‌بینی کرده و می‌گوید: «اقتصاد ترکیه به خوبی ضربه را تحمل کرده است و توریسم نیز به تدریج بهبود می‌یابد».

در همین راستا رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، اظهار داشته که اقتصاد ترکیه پس از سرکوب کودتا رو به بهبود است. او ابراز امیدواری کرده که نرخ رشد ۴ درصدی که در نیمه اول سال جاری به ثبت رسید، در نیمه دوم سال نیز محرز شود.

رئیس جمهور قصد دارد به رغم التهابات سیاسی کشور، به اصلاحات اقتصادی ادامه دهد.

dw

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter