English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

وزارت اطلاعات ایران: تعدادی از اعضای گروه تکفیری توحید و جهاد شناسایی شدند

آذوح: وزارت اطلاعات ایران امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد ۱۰۲ نفر از اعضای "گروه تکفیری توحید و جهاد" که از سال ۱۳۸۷ فعالیت‌های خودشان را در ایران گسترش داده‌اند شناسایی و "مورد پیگرد اطلاعاتی، عملیاتی و قضایی" قرار گرفته‌اند.

دادگستری کل استان کردستان دیشب (سه‌شنبه ۱۲ مرداد، ۲ اوت) در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که حکم اعدام تعدادی از اعضای این گروه صبح سه‌شنبه در زندان سنندج اجرا شده است.

بر اساس بیانیه دادگستری استان کردستان، عملیات شناسایی و بازداشت این افراد بیش از شش سال طول کشیده است.

در فهرستی که وزارت اطلاعات از اتهامات این افراد منتشر کرده است، اقداماتی از قبیل درگیری مسلحانه با ماموران وزارت اطلاعات، سرقت مسلحانه در شهرهای مختلف ایران، ترور برخی مقامات و شخصیت‌ها از جمله محمد شیخ‌الاسلام نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، ترور برخی روحانیون سنی از جمله ماموستا برهان عالی، و "توزیع شکلات مسموم بین پرسنل نیروی انتظامی" دیده می‌شود.

در بیانیه وزرات اطلاعات آمده: ابتدا گمان می‌رفت اقدامات این گروه کار گروه پژاک باشد، اما بررسی "اطلاعات جمع آوری شده مردمی" و تحقیقات وزارت اطلاعات نشان داد که این اقدامات کار گروه تکفیری توحید و جهاد است که در بین مردم در ایران به نام "گروه ابوبکر" شناخته شده‌اند.

به گفته وزارت اطلاعات ایران، این گروه با پیروی از "تفکر تکفیری-وهابی" به "بسته‌تر کردن دایره مسلمانی اقدام و به تکفیر شهروندان کردستان پرداخته‌اند."

دادگستری کل استان کردستان که از اعدام تعدادی از این افراد خبر داده، در بیانیه خود نوشته که تحقیقات گسترده روی این پرونده به منظور "رعایت حداکثری جوانب حقوق شهروندی" بیش از شش سال طول کشیده است و محکومین از وکلای متعدد و حقوق کامل دفاعی برخوردار بوده‌اند و مجازات برخی از آنها بر اساس "رافت اسلامی" تخفیف یافته است.

حدود یک ماه و نیم پیش هم وزارت اطلاعات از دستگیری تعدادی از اعضای گروه‌های "تکفیری" که قصد انجام عملیات انتحاری و بمب‌گذاری در چند شهر ایران از جمله تهران را داشتند خبر داد.

وزارت اطلاعات ایران گفته است: از نظر عملیاتی و تفکری، شباهت‌های زیادی بین اعضای این گروه‌های تکفیری در ایران و گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) دیده می‌شود.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter