English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

گزارش درگیری‌های بلداجی در مجلس ایران؛ بیش از صد زخمی و هفتاد بازداشتی

آذوح: اردشیر نوریان، نماینده شهرکرد در مجلس ایران از آماده شدن گزارش مربوط به درگیری‌های ماه گذشته در منطقه بلداجی در کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داده است.

به گفته آقای نوریان در درگیری‌های ۲۹ تیر ماه که بر سر پروژه انتقال آب در این منطقه از استان چهارمحال و بختیاری رخ داد، علاوه بر یک کشته، ۱۰۸ نفر مجروح و ۷۰ نفر هم بازداشت شدند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران گفته است که گزارش مربوط به این درگیری‌ها در کمیسیون امنیت ملی مجلس تهیه شده و "قرار است در نشست فردا قرائت شود و مورد بررسی قرار گیرد".

او درباره کشته و زخمی شدن افراد در حادثه بلداجی گفته است که "طبیعتا در درگیری‌های این‌چنینی مسائلی از این دست رخ می‌دهد".

درگیری بلداجی پس از آن آغاز شد که گروهی از ساکنان محل با تجمع در نزدیکی تالاب چغاخور قصد داشتند مانع از آغاز عملیات لوله‌گذاری پروژه انتقال آب به کارخانه فولاد سفیددشت شوند.

مأموران پلیس ضد شورش ایران برای حفاظت از کارکنان پروژه انتقال آب و تأمین امنیت این پروژه در محل حاضر شدند که میان آنها و معترضان درگیری ایجاد شد.

به گفته آقای نوریان پس از مطرح شدن گزارش در مجلس "نتیجه و تصمیم نهایی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در این باره، به اطلاع مردم می‌رسد".

bbc

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter