English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

شمار کشتگان جنگ داخلی سوریه به ۲۹۰ هزار نفر رسید

آذوح: گروه ناظران حقوق بشر سوریه که مرکز آن در بریتانیاست، اعلام کرد که در دو ماه گذشته (ژوئن و ژوئیه ۲۰۱۶) ۱۰ هزار نفر در سوریه کشته شده‌اند. این سازمان شمار کل کشتگان جنگ داخلی در این کشور را تا امروز ۲۹۰ هزار نفر اعلام کرد.

در گزارش روز دوشنبه (۱۸ مرداد / ۸ اوت) گروه ناظران حقوق بشر سوریه که مرکز آن در بریتانیاست، آمده است که شمار کشتگان جنگ داخلی در سوریه در دو ماه گذشته (ژوئن و ژوئیه ۲۰۱۶) ۱۰ هزار نفر بوده است.

این سازمان حقوق بشری در ادامه به شمار کل قربانیان جنگ داخلی در سوریه پرداخته و اعلام کرده که از ماه مارس سال ۲۰۱۱ که جنگ داخلی در این کشور آغاز شد تا پایان ماه ژوئیه سال جاری میلادی (۲۰۱۶) شمار کشتگان به ۲۹۲ هزار و ۸۱۷ نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین اعلام کرده است که ۸۴ هزار و ۴۷۲ نفر از این قربانیان غیرنظامی و ۱۴ هزار و ۷۱۱ نفر از این قربانیان غیرنظامی کودک بوده‌اند.

در گزارش ناظران حقوق بشر سوریه آمده است که شمار کشتگان در میان نیروهای موافق دولت سوریه تاکنون ۱۰۴ هزار و ۶۵۶ نفر است که از این تعداد ۵۷ هزار و ۹۰۹ نفر سرباز ارتش سوریه بوده‌اند.

برمبنای این گزارش در میان کشتگان جنگ داخلی سوریه ۵۰ هزار و ۵۴۸ نفر به گروه‌های شورشی غیرجهادی و کرد تعلق داشته‌اند و ۴۹ هزار و ۵۴۷ نفر نیز در گروه‌های افراط‌گرای اسلامی فعالیت می‌کرده‌اند.

هویت سه هزار و ۵۹۴ قربانی این جنگ مشخص نیست و هنوز هزاران نفر مفقود هستند و از سرنوشت آنها هیچ خبری در دست نیست. گفته می‌شود که این تعداد به احتمال زیاد در اسارت گروه‌های مختلف شورشی یا دولتی هستند.

گزارش‌های گروه ناظران حقوق بشر سوریه که مرکز آن در بریتانیاست، از طرف منابع معتبر دنیا تایید نمی‌شود، زیرا امکان فعالیت خبری آزاد خبرگزاری‌ها در سوریه وجود ندارد. این گروه گزارش‌های خود را از شبکه‌های اطلاعاتی که در سوریه دارد، به دست می‌آورد. تجربه‌های اخیر اما نشان‌ می‌دهند که بیشتر اخبار منتشرشده از طرف این گروه معتبر و صحیح هستند.

dw

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter