English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

ممنوعیت تورهای گردشگری ایران به ترکیه لغو شد

آذوح: بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از لغو ممنوعیت سفر تورهای گردشگری ایران به ترکیه خبر داد.

قاسمی شنبه ۲۳ مرداد به خبرگزاری فارس گفت از این پس آژانس‌های مسافرتی ایران می‌توانند با هماهنگی با شریک‌های تورگذار خود در ترکیه به این کشور تورهای گردشگری بفرستند.

لغو این ممنوعیت پس از سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به ترکیه صورت گرفت.

مقامات ایران پس از کودتای ۱۵ ژوئیه در ترکیه اعلام کرده بودند که تورهای گردشگری به دلیل ملاحظات امنیتی در ترکیه به این کشور فرستاده نخواهند شد و تنها دانشجویان در حال تحصیل در ترکیه و کسانی که بنا به ضرورت قصد دارند به این کشور بروند می‌توانند به ترکیه سفر کنند.

قاسمی گفت که پس از مذاکرات هیأت ایرانی با مقامات ترکیه، توافقاتی دوجانبه به دست آمده و ادامه داد: «با توجه به درخواست طرف ترکیه‌ای پیرامون برقراری مجدد تورهای گردشگری ایران به مقصد ترکیه و از آنجائیکه دولت ترکیه علاقه‌مند به برقراری مجدد این تورها است و گردشگران ایرانی را جزو بهترین گردشگران و بازدیدکنندگان از این کشور می‌دانند، در مورد امنیت و رفاه حال گردشگران ایرانی قول‌های مساعدی را به طرف ایرانی اعلام داشته‌اند».

ممنوعیت سفر تورهای ایران به ترکیه موجب نارضایتی بسیاری از آژانس‌های گردشگری در ایران شد. آن‌ها می‌گفتند که لغو این تورها در تابستان که آن‌ها انتظار بالاترین تعداد سفرهای خارجی را داشتند به این آژانس‌ها ضررهای مالی هنگفتی وارد کرده است.

بر اساس آمار رسمی ایران، ترکیه اولین مقصد گردشگران ایرانی در خارج از کشور است. گردشگران ایرانی نیز پس از گردشگرانی که از روسیه و آلمان به ترکیه می‌روند، سومین جمعیت گردشگران خارجی در ترکیه هستند.

radiozamaneh

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter