English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

ايرنا اعتراف کرد: موشک پرتاب شده به خاک سعودی، ایرانی است

آذوح: به رغم اینکه مقامات ایرانی، گزارش‌های مربوط به ارسال کمک‌های نظامی به کودتاچیان یمن را انکار می‌کنند، اما خبرگزاری رسمی این کشور «ایرنا» امروز دوشنبه اعتراف کرد که موشک پرتاب شده توسط حوثی‌ها به استان نجران سعودی، از نوع «زلزال ٣»، ساخت ایران است.

خبرگزاری رسمی سعودی «واس» روز شنبه گزارش داده بود که پدافند هوایی سعودی، یک موشک بالستیک شلیک شده از سوی شبه‌نظامیان در یمن به سمت منطقه خمیس مشیط در استان نجران را سرنگون کرده است.

خبرگزاری ایرنا در گزارش امروز خود درباره این موشک گفته که حوثی‌ها یک فروند موشک «زلزال 3» به پادگان نیروهای سعودی در «نجران» شلیک کرده‌اند.

خبرگزاری رسمی ایران بر خلاف اظهارات مقامات رسمی این کشور با اشاره به اینکه این موشک از نوع «زلزال 3» است گفته که این موشک از سوی حوثی ها به داخل خاک سعودی شلیک شده است.

در ماه‌های اخیر، خبرگزاری‌های رسمی و شبه‌رسمی ایرانی گزارش‌های مشابهی درباره پرتاب موشک توسط حوثی‌ها به داخل سعودی منتشر کرده‌اند اما اشاره‌ای به نوع و ایرانی بودن این موشک‌ها نکرده‌اند.

"ایرانا" در حالی گزارش می‌دهد که موشک پرتاب شده به خاک سعودی ایرانی است که مقامات رسمی این کشور کمک‌های تسلیحاتی به حوثی‌ها در یمن را انکار می‌کنند.

نیروی دریایی آمریکا در آغاز ماه مه گذشته، یک محموله سلاح ایرانی را در دریای عرب توقیف کرد این محموله برای حوثی‌ها در یمن ارسال شده بود. واشنگتن نسبت به این اقدام ابراز نگردانی کرد.

همچنین یک مقام وزارت امور خارجه بریتانیا هفته گذشته اعلام کرد که این وزارتخانه «گزارش‌هایی» از کمک نظامی و تسلیحاتی ایران به حوثی‌ها دریافت کرده است. توبیاس الوود گفته که کمک‌های ایران به حوثی ها بر خلاف قطعنامه 2216 شورای امنیت درباره یمن است.

alarabi

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter